Сільська освіта потребує перезавантаження

ramdisk-crop_107059461_uFH0ts

«Дорогі друзі, колеги, усі, хто віддав частину свого серця й душі вихованню дітей! Ви робите неоціненну справу для України та її майбутнього. Я бажаю Вам терпіння, наснаги, сил та добробуту. Низький Вам уклін від мільйонів дітей, яким Ви дали путівку в життя», — сказала Ірина Синявська.

Вона зазначила, що професія вчителя завжди вважалася престижною та авторитетною. Однак, за останні десятиліття ця ситуація змінилася. Дедалі менше молодих людей вступає до педагогічних наважуються їхати працювати в села.

«Я 13 років віддала школі й дуже добре знаю, з якими проблемами стикаються вчителі. Знаю, як важко за ту невелику зарплатню прожити в селі, купувати книги, розвиватися і залишатися прикладом для учнів. Але я вірю, що нам до снаги змінити ситуацію на краще», — зазначила Ірина Синявська.

За її словами, сьогодні сільська освіта потребує кардинальних змін. У багатьох школах немає комп’ютерів та інтернету. На додачу — напівпорожні класи та дірявий дах.

Ірина Синявська переконана, що продумане об’єднання шкіл, зі врахуванням інтересів дітей та забезпеченням їхнього транспортування, — є важливим кроком до покращення якості освіти. Від цього виграють не тільки діти, а і вчителі, котрі зможуть працювати в нових сучасних школах.

«Є інший варіант, який ми також свого часу апробували на Житомирщині. Це створення так званих родинних шкіл. Не треба боятися приходу приватного капіталу в освітянські заклади. Є закон про державно-приватне партнерство, є велика кількість людей, які, вже перебуваючи на пенсії або, навпаки, це молоді педагоги, котрі не можуть влаштуватися, готові відкривати такі школи», —зауважила Ірина Синявська.

Заступник лідера «ЗАСТУПу» запевняє, що така освітня модель ефективно працює в Європі. І вона переконана, що на якісну освіту не меншою мірою заслуговують також українські діти й учителі.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Листопад 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930