ЗАСТУП по-вінницьки: на Форумі у Києві обговорили проблеми українського села

26 липня у м. Києві відбувся І Форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП», активну участь у якому взяли представники Вінниччини. За трудову соціальну українську перспективу – ось що лягло в основу створення організації, яка об’єднала на Форумі близько чотирьох тисяч мешканців з усіх куточків України.

Привернути увагу суспільства до проблем відродження аграрного сектора економіки України – саме це стало лейтмотивом усієї зустрічі. На Форумі намагались віднайти відповіді на такі злободенні питання, як, наприклад, чому молодь тікає з сільської місцевості у міста, яким чином сьогодні можливо відновити його інфраструктуру, як забезпечити жителів нашої держави якісними продуктами харчування та багато інших.

«Серцем української культури є село, а його родюча земля стане основою вітчизняної економіки», – на цьому наголосила голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» Ірина Синявська. За її словами, коли створювалася організація, ініціативна група намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Причому, охоплювали всі групи: і сільгоспвиробників, і переробників, і керівників сільських громад, селян. Проаналізувавши проблеми, стало зрозуміло, що вирішення таких питань може бути лише у комплексі.

Подібний підхід до проблем села Валентин Поліщук, голова Вінницького осередку ВО «ЗАСТУП» вважає доволі творчим: «ЗАСТУП» пропонує сьогодні кожному з нас прийняти виважене рішення щодо нового, креативного підходу до формування нових соціальних відносин, своїм прикладом захистити село як базу матеріального виробництва та розвитку громад», – наголосив він на Форумі.

«У нас з вами є не лише мета, у нас з вами є досвід, мудрість та натхнення. Ми згуртувалися для того, щоб звітувати не про причини, а про результати спільної, обопільно відповідальної роботи з громадами. Ми самі обираємо свій шлях розвитку, ми віримо у власні сили », – підкреслив Валентин Поліщук.

Більше того, вінничанин вважає, що сьогодні варто звернути увагу не лише на село як одиницю економіки України, але й на інші галузі – освіту, науку, культуру, медицину. Адже недостатній їхній розвиток саме на селі змушує молодь покидати рідну домівку у пошуках кращого життя в урбанізованих містах.

До речі, питання молоді було ґрунтовно обговорено на зібранні. «Що село пропонує молодим людям зараз? – запитує Ірина Синявська. – У більшості випадків роботи на селі немає, конкурентну освіту здобути складно, до міста дістатися тяжко розбитою дорогою, транспорт курсує кілька разів на тиждень. У сільському клубі, якщо він ще не закритий, у кращому випадку – дискотека. Ось, мабуть, і все». У такій ситуації голова «ЗАСТУПУ» вбачає дуже простий вихід:

«Для початку, у сільській школі має бути налагоджене базове професійне навчання, щоб випускник разом з атестатом отримував спеціальність, пов’язану із сільським господарством. Кращих учнів бажано направляти до сільськогосподарських ВИШів з гарантією подальшого робочого місця. Повірте, якщо молодим людям запропонувати гарно оплачуване місце агронома, інженера, технолога чи іншого аграрного спеціаліста, то навряд чи він поїде збирати полуницю до Польщі, чи працювати на полях Франції, або фермах Данії». Такі слова щиро підтримав зал, адже кожна мама та кожен тато, що проживає у сільській місцевості, прекрасно знає на власному прикладі, як це, коли твої діти залишають рідну домівку.

На жаль, представники східних областей не змогли потрапити на Форум через очевидні події. Тим не менше, це не завадило присутнім підняти питання про відновлення земель цих областей після припинення військового конфлікту. Жителям Луганського та Донецького регіонів важливо розуміти, що вони не самі, що у них є велика підтримка з усіх куточків України. «ЗАСТУП» не залишиться осторонь їхніх проблем. Доказом цьому стала приємна несподіванка для Андрія та Ганни Гупало, родини переселенців, яка має трьох маленьких дітей. На Форумі їм було урочисто вручено документи про отримання житла у сільській місцевості на Полтавщині. Такий подарунок надзвичайно розчулив не тільки Андрія та його дружину, але й усіх в залі. А відтак, подібна ініціатива членів «ЗАСТУПУ» може отримати реальне втілення у вигляді цільової програми організації.

На завершення Форуму учасниками зібрання було прийнято рішення виконувати основні завдання об’єднання. Це, насамперед, захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад; громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування; розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів. Зрозуміло, що подібні проблеми неможливо буде вирішити без активної участі у політичному житті України. А тому заступівці не залишаються осторонь політики.

І Форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» залишив у вінничан лише приємні враження. Нарешті за стільки років незалежності України було піднято ряд вкрай важливих питань, які стосуються села. Вінниччина – край аграріїв, а тому її мешканцям важливо знати, що їхні права як виробника та споживача сільськогосподарської продукції будуть захищені. Вони вірять у те, що «ЗАСТУП» – це саме та організація, яка відстоюватиме їхні інтереси незалежно від матеріального статку, соціального статусу та політичних вподобань.

 DSCF2417_vinn DSCF2426_vinn DSCF2437_vinn DSCF2458_vinn DSCF2471_vinn DSCF2487_vinn

 

 

 

 

 

 

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031