У Києві відбувся масштабний форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП»

У Києві відбувся масштабний форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП»

«І все на світі треба пережити, бо кожен фініш — це по суті старт. І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт…» Ліна Костенко. Саме з цих пророчих слів української поетеси, хочеться розпочати огляд, доленосної для України, події яка відбулася цими днями у столиці. 26 липня 2014 о десятій годині ранку за київським часом, на території комплексу «ВДНХ» відбувся Перший Форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП».

Для проведення форуму, територія комплексу «ВДНХ» була обрана не тільки з практичної точки зору (до форуму долучились близько 4000 представників). Комплекс «ВДНХ», завжди символізував, місце де були зібрані головні досягнення сільського господарства та аграрного сектору в цілому «житниці Європи» – України.

Говорячи фактами, понад третину населення України становлять мешканці сільських території – громад. Та попри це, за останні 20 років офіційно припинили своє існування понад 40 селищ та 601 село, за офіційною статистикою. Врешті решт аграрний комплекс спромігся, частково, встати з колін, але це майже не вплинуло на розвиток громад і доступності якісної, вітчизняної продукції у місті. Адже сільська громада і місто – єдині та взаємозалежні. Врешті решт, все може закінчитися продовольчою кризою, якщо за перших не заступляться останні.

Саме тому, Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу) і поставило перед собою ряд завдань, метою яких, власне і є – привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами. І це не пусті слова.

«ЗАСТУП» було створено тими хто його потребував найбільше і для тих хто його ще потребує. На Форум з’їхалися понад чотири тисячі представників майже з усіх областей нашої країни. Це – представники сільських громад, вітчизняні агровиробники, керівники підприємств переробки сільгосппродукції, фермери, керівники профільних асоціацій та об’єднань, освітніх та науково-дослідних установ аграрного спрямування, керівники обласних організацій та активісти ВО «ЗАСТУП». Фактично, люди своєї справи. Лідери громад, які знають, що роблять і не раз це доводили ділом.

За словами Ірини Синявської, голови громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП»: «Коли створювалася Всеукраїнська громадська організація «ЗАСТУП», ініціативна група намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Причому, охоплювали всі групи: і сільгоспвиробників, і переробників, і керівників сільських громад, селян, і так далі. «ЗАСТУП» виходить з того, що вирішення проблем аграрного сектору економіки та села має відбуватися в комплексі». І така ініціатива була підтримана. Підтримана звичайними громадянами, через свою прозорість і ефективність.

Задля повнішого і більш прозорого розуміння цінностей «ЗАСТУПУ», можна процитувати звичайного Фермер з Дніпропетровщини – В’ячеслава Труша, який виявився одним з повноцінних діячів об’єднання. Так би мовити «без мандату». « В Україні більше 40 тисяч фермерських господарств. Це дуже потужна частина сільгоспвиробників. Про проблеми на селі та у фермерських господарствах можна говорити довго. Але вважаю, що якщо вони будуть вчасно визначатися, якщо буде вестися пошук рішення фахівцями, і якщо знаходити можливість втілення цих рішень на різних рівнях влади і суспільства – це наблизить нас до оновлення країни. І «ЗАСТУП» – перший і важливий крок до цього», – зазначив В’ячеслав Труш. Коментарі зайві.

Далі , голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков зазначив, що Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» має дійсно всеукраїнський масштаб. «Продовольча безпека в нелегкі для країни часи є питанням номер один. Основою забезпечення продовольством є аграрний сектор економіки. До цих людей потрібно прислухатися, розуміти їхні проблеми, допомагати долати труднощі », – підсумував Геннадій Новіков.

Логічне питання, а що кажуть люди «від землі». Вінниччину – прекрасну подільську землю – на Форумі представив голова обласної організації «ЗАСТУП» Валентин Поліщук. «У нас з вами є не лише мета, у нас з вами є досвід, мудрість і натхнення; ми об’єдналися, щоб звітувати не про причини, а про результати спільної, обопільно відповідальної роботи з громадами. Ми самі обираємо свій шлях розвитку, ми віримо у власні сили », – підкреслив Валентин Поліщук.

Але на цьому форум не завершився, адже виступами наміри не доведеш. Форум «ЗАСТУП» виступив з ініціативою про допомогу переселенцям з Донецької та Луганської областей шляхом надання житла в сільських регіонах, де традиційно велика підтримка і взаємовиручка жителів, і де є вільне житло. Це дозволить не лише надати допомогу людям у важкій ситуації, але і стати новим напрямом для відродження українського села. Завдяки цій ініціативі, родина Андрія та Ганни Гупало, яка має трьох маленьких дітей, переселившись на Полтавщину, отримає можливість мати власний будинок. «ЗАСТУП» впевнений, що ця ініціатива отримає реальне втілення у вигляді цільової програми організації.

Тож, замість підбиття порожніх підсумків і «розважальних програм» учасники Форуму ВО «ЗАСТУП» прийняли рішення щодо основних завдань об’єднання, а саме:

  • Захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад;
  • Громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування;
  • Розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів.

У «ЗАСТУПі» чітко усвідомлюють, що для цього необхідно не тільки розуміти існуючі проблеми, але і ставати активним учасником політичного процесу.Так, участь у політичному житті держави дозволить не тільки відроджувати село, а й прокопати широку дорогу до європейського продовольчого ринку. Адже поки тільки один агровиробник з десяти зможе виконати вимоги Євросоюзу до якості продукції. Таку невтішну статистику Україна, безсумнівно, виправить, бо тепер у кожного селянина на озброєнні є всеукраїнський «ЗАСТУП».

На останок, хочеться повернутися до того, з чого почали. Знову цитуючи Ліну Костенко: «Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те.»