26 липня відбувся масштабний форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» – За Соціальну Трудову Українську Перспективу

26 липня відбувся масштабний форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» – За Соціальну Трудову Українську Перспективу

Про головне:

Проблеми розвитку села та аграрного сектору економіки в цілому зібрали у Києві понад 4000 представників майже з усіх областей нашої країни. Серед них вітчизняні агровиробники, керівники профільних об’єднань та асоціацій, освітньо-наукових закладів аграрного спрямування, представники сільських громад, фермери, голови обласних організацій та активісти ВО «ЗАСТУП».

Головна мета форуму – привернення суспільної та політичної уваги до слабинок в аграрній економічній сфері, до розвитку сільськогосподарських виробництв та забезпечення жителів України якісними вітчизняними продуктами за доступними цінами.

«ЗАСТУП виходить з того, що вирішення проблем аграрного сектору економіки має відбутися в комплексі» – зазначила голова ВО «ЗАСТУП» Ірина Синявська. Тому, як ішлося далі, ініціативна група громадського об’єднання намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село, охоплюючи при цьому і сільськогосподарських виробників, і переробників, і керівників сільських громад, і селян тощо. «Кожен має визнати свою роль у побудові нового життя». Також Ірина Синявська виступила з ініціативою використати свій «заступ» як знаряддя боротьби з корупцією та політичною несправедливістю.

В’ячеслав Труш, фермер з Дніпропетровщини, повідомив, що в Україні понад 40 тис. фермерських господарств. І це справді потужна частина сільськогосподарських виробників. «Кожен з нас щодня має хліб на столі, але мало хто задумується, звідки він та яким чином з’являється. А це праця багатьох людей, що вкладають туди частинку своєї душі». Але якщо довго вести розмови про проблеми села, то результативності мало. Необхідні дії. Вчасне виявлення самих проблем, вчасне рішення фахівцями та якісна робота на різних рівнях влади зможуть наблизити нас до оновлення країни. «ЗАСТУП» — перший і важливий крок до цього», — наголосив В. Труш.

Зрозуміло, що розвиток будь-якої справи та її результат залежить саме від фахівця, від людини, що вміє правильно поєднати здобуті знання та технологічні можливості. Якщо говорити про аграрний комплекс, то Україна має всі ресурси для належної кадрової підготовки, головне – не обмежувати перспективи. Таких фахівців готують аграрні вищі навчальні заклади.

Директор Інституту післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії, керівник Полтавської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» Людмила Копаєва в своїй промові наголосила на важливості підготовки фахівців для аграрного сектору на основі нової філософії. Йшлося й про необхідність Міністерства аграрної політики, яке б займалося на належному рівні підтримкою асоціацій аграрних виробників, співпрацею зі студентством та іншими питаннями сільськогосподарської сфери.

Кожна українська родина прагне кращого майбутнього для свої дітей. Багато хто розуміє – дітям краще в селі. Однак, проблемою й надалі залишається нестача перспектив для власного розвитку саме на сільській території.

За словами Л. Копаєвої, сільські громади, направляючи дітей на навчання, усвідомлюють, що від молодого фахівця, який повернеться додому з отриманим дипломом, залежить розвиток цієї громади. І в кожного такого фахівця має бути гарантоване робоче місце. «Освіта, навіть починаючи з дошкільних навчальних закладів, повинна мати нову філософію: «Найповажніша праця – на землі! Призначення людини – розбудовувати власну домівку на рідній землі! В наших коренях – наша сила! Рід та родина – наше найголовніше багатство!» – підкреслила Людмила Копаєва.

Голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков підкреслив, що Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» має дійсно всеукраїнський масштаб. «Вперше всі галузі аграрного сектору та всі українські області зібралися в одному місці». Це є запорукою того, що «влада змушена дослухатися до думки народу, який годує країну».

«Продовольча безпека у нелегкі для країни часи – це питання номер один. Тому до людей, що працюють на землі, потрібно прислухатися, навчитися розуміти їхні потреби. Держава, на жаль, нехтує інтересами селян». Проте, український добробут і життя кожного українця залежить від комплексного та одночасного розвитку всіх галузей економіки. Адже всі проблеми спільні. «Успіх чи поразка одного відображаються на житті іншого.» Г. Новіков побачив «ЗАСТУП» як потужний захисник громадської думки.

Зі словами про реальну можливість зробити так, щоб молодь залишалася у селі виступив на форумі молодий керівник Харківської обласної організації ВО «ЗАСТУП» Євген Дегтяр. Він говорив про те, що не вся молодь, як прийнято вважати, прагне скоріше якнайдалі від села. А саме відсутність перспектив для розвитку і відсутність надій побачити їх навіть у найближчі 10-15 років змушують молодь шукати робочі місця деінде. В Україні є можливість покращити інфраструктуру села, «й не такі вже великі витрати для цього потрібні», – сказав Є. Дегтяр.

З серця красивої подільської землі, з Вінничини, приїхав на форум Валентин Поліщук. Він звернувся до форумчан з думкою про те, що «немає нічого кращого в світі, ніж допомагати іншим». Як приклад, він розказав, що, «завдячуючи в основному місцевим сільгоспвиробникам Вінниччини, тільки в минулому році було відремонтовано більше 600 будинків культури, 800 фельдшерсько-акушерських пунктів, більше 1000 дитячих садків та шкіл. Організовано нові робочі місця». Говорив й про спільну мету, про єдність не для того, щоб звітувати про причини, але ділитися успішними результатами власної праці.

Одним з таких результативних прикладів стала багатодітна сім’я Андрія та Анни Гупало, біженців з Луганщини, якій під патронатом ВО «ЗАСТУП» надано житло на Полтавщині. Зараз ведеться копітка робота, щоб забезпечити цю та інші подібні сім’ї належними робочими місцями на безпечних територіях. Адже більшість серед них прагне працювати саме на своїй власній землі для свого майбутнього.

Як підсумок форуму, як заклик до глибоких роздумів прозвучали слова Ірини Синявської :«У нас є Україна».

Учасники Форуму ВО «ЗАСТУП» прийняли рішення щодо основних завдань громадської організації. Найперше, це – захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад. Розуміючи і усвідомлюючи бездіяльність місцевих чиновників, «ЗАСТУП» вважає своїм обов’язком здійснювати громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування. Третім важливим завданням об’єднання стала розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів. «ЗАСТУП» готовий ставати активним учасником політичного процесу.

Про «ЗАСТУП» говорить молодь:

Ігор, 25 р.: «Проблема розвитку села полягає в небажанні влади підтримати вітчизняного сільгоспвиробника в його справі. А точніше, у відсутності коштів, які б мали надаватися останнім для підтримання їхньої праці на належному рівні. Проблема розвитку села – це небажання заохочувати урядом своїх громадян до праці на землі.

Щодо ВО «ЗАСТУП», їхня позиція щодо покращення ситуації в сільськогосподарській сфері вкрай необхідна і слушна. На мою думку, Україні, як державі, яка має багаті земельні ресурси, це важливо. Міцне сільське господарство – запорука розвитку могутньої держави».

Надія, 22 р.: «Добре, що люди в структурі — це саме ті люди, які мають безпосереднє відношення до аграрного сектору. Хотілося б бачити більше дій та результатів цієї організації, є бажання працювати задля власного розвитку та розвитку держави в цілому».

Тетяна, 26 р.: «Хороший початок. Робота задля розвитку села важлива. Дуже важлива. Багато залежить від молоді, що є майбутнім держави. Але без належної підтримки влади, а тим більше, з прямими намаганнями зашкодити, ми зможемо мало. Хочеться бачити сильних людей, з якими буде рахуватися “верхівка”, до яких буде прислухатися. Сподіваюся, що голови обласних організацій забезпечать належну взаємодію активістів громади і влади».

Про цікаве:

Дивлячись на саморобні «пілотки» з газет ВО «ЗАСТУП», голова організації Ірина Синявська зазначила, що цей масштабний збір 4 тис. людей нагадує їй «один великий город». Це — реальний символ того, що «ЗАСТУП» на правильному шляху, і є перспективи розвитку сільського господарства.

Втішило власне спостереження за форумчанською молоддю. Більш стійкіші грілися на сонечку, менші «прихильники» гарячого ховалися під парасолями, а ті, хто хотів найкомфортніше слухати «промовців» вмостилися на травичці під сценою, використавши газети яко коврики.

Мило виглядало й оте одно-, дво-, трирічне майжебеззубе «майбутнє» нашої держави на руках і в руках батьків з купою напоїв та чогось жувального.

Преса використала «закулісний» простір та всі сценічні додатки: дошки — для письма, труби — для сидіння, підняті національні прапори — як затінок, інші приналежності — просто для опори.