Житомирщина ЗАСТУПається за українське село

Житомирщина ЗАСТУПається за українське село

Відродити аграрну галузь і вдихнути нове життя в українське село має на меті громада Житомирської області, яка долучилася до Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП».
ВО «ЗАСТУП» – це громадська організація За Соціальну Трудову Українську Перспективу, створена під керівництвом Ірини Синявської та охоплює більш ніж 20 обласних центрів України.
Основними завданнями об’єднання ставить перед собою – захист і підтримку аграріїв та сільських територіальних громад, втілення реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів, громадський контроль за діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування.


Олена Сарно, разом з іншими багаточисленними активістами Житомирської області, відвідали перший Форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП». Масштабний захід відбувся у суботу, 26 липня, в Києві та зібрав понад 4000 українців із різних областей, у тому числі й з тривожної Донеччини.
Олена Сарно, як справжній фанат своєї справи, на Форум приїхала у солом’яному капелюсі. Каже, що капелюх – це не просто зовнішній показовий піар-хід, а перш за все – прояв власного переконання, що українське село повинне мати потужний розвиток.
На Форумі вона почувала себе, як фермер на зібранні господарників у полі, яких не лякає ні пекуче сонце, ні тяжка праця, ні підступні шкідники, ні утиски чиновників.
Сарно підкреслює, що Житомирщина, як область аграрного спрямування, поділяє позицію голови ВО «ЗАСТУП» Ірини Синявської – зробити село перспективним та інвестиційно-привабливим, прокопати крізь корупцію і бюрократію у владі шлях розвитку аграрного сектору.
«Ми всі родом із села, а тому зобов’язані зберегти родючість наших ґрунтів і наше село, зробити все можливе, щоб наша область була на висоті», – сказала Олена Сарно.
Вона наголошує, що організація підтримує Президента України Петра Порошенка й в питаннях розширення повноважень міських громад. Це дозволить швидко втілювати проекти на місцях, зокрема, з розвитку аграрного сектору.
«ЗАСТУП» зацікавив та об’єднав людей різного віку, професій і вподобань. Форум ВО «ЗАСТУП» зібрав як і амбіційну молодь, так і людей з багаторічним досвідом. «ЗАСТУП» надихнув новими цілями освітян, селян-фермерів, менеджерів, управлінців, агрономів, економістів і десятків інших професіоналів.
«Хочу сказати, що молодь також активно долучається до цього проекту. Ми розуміємо, що від рівня життя на селі залежить і рівень життя міського населення. Нині аграрному сектору перекривають повітря, тому й не дивно, що молодь тікає із сіл. Вони просто не бачать для себе перспектив», – наголошує молода активістка ВО «ЗАСТУП» у Житомирі Наталія.
Дівчина вірить, що «ЗАСТУП» – це не чергова політична авантюра, а реальне знаряддя у руках активістів із народу, яким небайдуже майбутнє аграрної галузі України.
У тому, що аграрний сектор – це перспективна галузь, житомирська активістка немає сумнівів. Наталія здобула вищу економічну освіту і пішла працювати у сферу агрономії. Наразі житомирянка планує здобути другу вищу освіту – агронома у місцевому ВУЗі, бо хоче краще вивчити село, проаналізувати його проблеми і можливості відродження та популяризувати сільськогосподарську галузь серед ровесників.
На необхідності підвищувати якість агроекологічної освіти в українських навчальних закладах усіх рівнів і типів наголосила під час Форуму директор Інституту післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії, Людмила Копаєва.
«Саме сільгоспвиробники повинні формувати основу програми аграрної освіти. Вони мають корегувати освітній процес, ознайомлювати майбутніх аграріїв з тонкощами їхньої справи, презентувати технологічну базу. Ми сподіваємося, що виробники активно забезпечуватимуть молоді проходження виробничої практики, консультуватимуть у написанні студентами наукових робіт», – підкреслила Людмила Копаєва.
У свою чергу, Ірина Синявська акцентує, що сільській молоді необхідно відчувати твердий грунт під своїми ногами. Для цього, переконана голова ВО «ЗАСТУП», у сільській загальноосвітній школі має бути налагоджене базове професійне навчання. Це дозволить випускнику разом з атестатом здобувати спеціальність, пов’язану із сільським господарством. Кращим учням такий крок забезпечить гарантію направлення до сільськогосподарських ВУЗів із подальшим працевлаштуванням.
Молодий агроном, підкований знаннями новітніх технологій, амбіціями і бажанням працювати, здатний втілити найефективнішу аграрну політику країни.
«Розвиток аграрного сектору базується на новітніх технологіях і щоденній праці селянина. «ЗАСТУП» сформує і запропонує державі таку модель сучасного розвитку малого і великого сільгоспвиробника, щоб забезпечити інтереси кожної з цих сторін та втілити взаємовигідне співробітництво», – зазначила Ірина Синявська.
А тим часом, дідусь-активіст Микола Миколайович Хлівіцький із міста Новоград-Волинський Житомирської області просить сфотографувати його на Форумі в одному з перших рядів з газетою «ЗАСТУП».
Микола Миколайович – досвідчений аграрій, який у цій сфері, з його слів, вовка з’їв і готовий спільно з молоддю рятувати українське село. Він вважає, такий Форум, як і створення ВО «ЗАСТУП», історичним моментом і просить опублікувати фото, як доказ і його невеликого внеску у майбутнє України.