Якою Ви бачите Верховну Раду України?

Якою Ви бачите Верховну Раду України?

Анатолій Кравцов, голова «Фермерського господарства Кравцова» (Краснокутський район, Харківська область): “Давно вже у складі Верховної Ради повинні бути люди, які б вболівали за селян і серцем, і душею, і не просто ухвалювали б якісь закони, а були справжнім аграрним лобі. Має бути нова політична сила, яка слідкуватиме за виконанням чинних законів, працюватиме над їх реалізацією, і якщо закон неможливо втілити в життя — його потрібно скасувати. Наприклад, сьогодні взяти додатково землю в оренду із земель запасу селянин може лише через аукціон, а механізму проведення цих аукціонів не існує. Немає такого органа, який би їх проводив. Так ось, ця політична сила якраз і повинна ініціювати створення механізму проведення такого аукціону.”

Олександр Слизоухий, директор сільськогосподарського підприємства «Слов’янське–5»(Вовчанський район,Харківська область): “До нового складу Верховної Ради обов’язково повинні входити представники аграрного сектора, а саме — виробники сільгосппродукції, інтереси яких зараз у вищому законодавчому органі нашої країни ніхто не представляє. До сьогодні в Україні не було жодної організації, яка б масштабно опікувалася аграріями. Й ось тепер з’явилася громадська організація «ЗАСТУП», котра визначила своєю метою саме захист інтересів селян. Тому, гадаю, у перспективі вона обов’язково має увійти до парламенту. Одним із першочергових кроків на законодавчому рівні має стати повернення пільгового ПДВ для сільгоспвиробників. Я впевнений, якщо його скасують із 1 січня — ми відкинемо наше сільське господарство на десятиліття назад. І всі ті досягнення, котрі сьогодні спостерігаються в галузі, дуже швидко скотяться до нуля. Ну й питанням сівозмін мають, звичайно ж, займатися виключно аграрії.”

Олег Ніколенко, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації: “Держава насамперед має прислухатися до аграріїв. Це дуже мудрі й відповідальні люди, вони напрацювали свій досвід, долаючи перешкоди. Сьогодні аграрії займають активну громадянську позицію. Але сил іможливостей громадських організацій недостатньо. Українське село, аграрний сектор економіки потребують серйозної, далекоглядної, грамотної державної політики. Селяни більше не хочуть займати позицію пасивних спостерігачів і рішуче заявили про необхідність об’єднання, щоб стати впливовою політичною силою в Україні і, дійсно, бути господарями на своїй рідній землі.”

Юлія Назаренко, Генеральний директор Асоціації сільськогосподарських товаровиробників та переробників Сумщини: “По-перше, вона має по-справжньому пройти процес очищення та перезавантаження. Заради цих змін український народ піде на виборчі дільниці. По-друге, суспільство втомилося бачити популістів: до парламенту мають зайти патріоти, які працею зуміли «зробити себе», а їхня справа служить Україні. Переконана, людьми Праці є українські аграрії, котрі в час війни продовжують годувати державу, безкорисно допомагають нашим воїнам в АТО та тримають економіку держави «на ногах». Гадаю, зараз усі збагнули, хто є хто. Тому, заради справедливості, майбутнє української держави не відбудеться без представництва аграріїв у парламенті — формувати сільськогосподарську культуру аграрної України має єдине дієве об’єднання — «ЗАСТУП».”

Олена Матросова, агроном ТОВ «БІОЗАХИСТ» (м. Миколаїв): “Хотілося б, щоб Верховна Рада звертала більше уваги на питання збереження екології, через дотації фермерам, які використовують біологічні препарати; щоб пріоритет віддавали тим виробникам сільськогосподарської продукції, які у своїх технологіях використовують біопрепарати.”

Віталій Козка, головний агроном ТОВ «БІОЗАХИСТ» (м. Миколаїв): “Хотілося б, щоб Верховна Рада думала про майбутнє української нації, піклуючись про дітей, літніх людей, незахищені верстви населення. Не треба забувати, що діти — наше майбутнє, і від того, що вони сьогодні будуть їсти й пити, яким повітрям дихати, залежатиме здоров’я та життєздатність нації. Це ті питання, які мають турбувати Верховну Раду і все населення України насамперед.”