Запорізька область об’єднала аграріїв України

Запорізька область об’єднала аграріїв України

Локомотивами української економіки уряд визначив дві галузі — енергетику та аграрний сектор. Однак, для того, щоб АПК виправдав покладену на нього відповідальність, необхідно налагодити соціальне партнерство між аграріями і владою.

Насамперед, на законодавчому рівні мають бути прийняті виважені рішення з питань земельних відносин, оподаткування, нормативного оцінювання земель, відродження українського села. Саме ці ключові принципи розвитку агросектора України стали предметом дискусії на семінарі-нараді понад сімдесяти керівників сільгосппідприємств, фермерів, науковців із різних регіонів країни, що відбувся у Приазовському районі Запоріжжя.

«Важливо, що в такий складний час для країни в Запорізькому краї українські аграрії говорять про об’єднання, про перетворення, про законодавчі ініціативи, які необхідні людям, котрі забезпечують продовольчий запас країни. Україна перебуває в непростих економічних умовах, а для аграріїв важливою є стабільність», — зазначив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олег Ніколенко.

За словами заступника губернатора, шлях, яким поїде аграрний локомотив, має будуватися на конструктивному діалозі та взаєморозумінні між урядом і селянами. «Аграрії дуже розумні й відповідальні люди, вони напрацьовують свій досвід, долаючи перешкоди, і держава зобов’язана до них прислухатися», — додав Олег Ніколенко.

Чиновник також зазначив, що незважаючи на складні економічні та кліматичні умови, запорізькі аграрії цього року зібрали рекордний за останні десятиліття урожай пшениці. З огляду на напрацювання, досвід і результати в сільському господарстві, Аграрний союз України розглядає Запорізьку область як майданчик для реалізації пілотних проектів у аграрному секторі економіки. Про це під час семінару-наради повідомила координатор аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса Старикова.

«В українських аграріїв багато напрацювань. Але Запоріжжя — один із «найсильніших» регіонів у цьому плані. Ми запропонували керівництву області розглянути варіанти пілотних проектів. Наприклад, на базі одного з господарств ми розв’язуємо проблему й далі транслюємо цей досвід на всі регіони. Запорізька область має достатній потенціал для реалізації ефективних методик, новаторських програм в аграрному секторі країни», — сказала Лариса Старикова.


Усі присутні на семінарі аграрії зазначили, що в сільському господарстві реформи заради реформ не потрібні. У країні, де майже половина населення проживає в сільській місцевості, аграрна політика має бути виваженою, мудрою та далекоглядною. Всі пропозиції, які були напрацьованими під час семінару-наради, українські аграрії обіцяють передати уряду.