Україна може втратити чорноземи

ramdisk-crop_106525931_jSi8N4

Роки безгосподарного, хижацького ставлення до землі завдали величезної шкоди родючим українським землям. Якщо чимскоріш не модернізувати систему державного контролю за збереженням та відтворенням родючості ґрунтів, то угіддя стануть не придатними для вирощування с/г продукції. Про це заявив один із лідерів партії «ЗАСТУП» Володимир Хоменко.

За його словами, проблема збереження родючості сільськогосподарських земель загострилася після проведення розпаювання угідь колишніх колгоспів.

«Розвиток різних форм власності та господарювання на землі без суворого державного контролю за станом ґрунтів призвели до споживацького ставлення до неї. Деякі сільгоспвиробники поставили власну вигоду вище за екологічні інтереси», — переконаний Володимир Хоменко.

Експерт аграрного ринку Павло Кулинич зазначає, що держава робила кроки для збереження родючості земель. Наприклад, було прийнято закон «Про сівозміну», який мав запобігти безперервному вирощуванню на одній і тій же ділянці тих самих сільськогосподарських культур. «Отже, закон був би вельми ефективним засобом підвищення родючості ґрунтів, якби його доопрацювали», — зазначає експерт.

«Сівозміна є важливим чинником раціонального використання сільськогосподарських угідь в умовах інтенсивного землеробства. Але закон не було доопрацьовано до кінця, тож він так і не запрацював повною мірою», — підкреслює Павло Кулинич.

За словами Володимира Хоменка, розв’язати проблему і зберегти родючі землі може ухвалення Державної цільової програми «Охорона родючості землі», що її в майбутньому парламенті ініціюватиме партія «ЗАСТУП».

«ЗАСТУП» пропонує стимулювати аграрні підприємства підвищувати родючість ґрунтів, боротися з ерозійними процесами та запровадити консервацію деградованих і малопродуктивних земель», — заявив Володимир Хоменко.

За переконанням фахівця, це допоможе зберегти найбільше вітчизняне багатство — українські чорноземи — від остаточного виснаження.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031