Олексій Павленко: Міністерство синхронізує Стратегію 2020 зі стратегіями розвитку регіонів

90d8bf88072b9c928df8d6d044b51e0b

Міністерством проведено титанічну роботу щодо визначення стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки шляхом розроблення Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки та її узгодження зі стратегіями розвитку регіонів на період до 2020 року. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на Нараді з питань обговорення стратегічних напрямів розвитку аграрного сектору економіки та проблемних питань розвитку регіонів.

Міністр наголосив, що стратегічними пріоритетами визначено земельну реформу, продовольчу безпеку, відкриття нових ринків, розвиток сільських територій та відродження українського села.

«Для завершення земельної реформи необхідна розробка та прийняття відповідної законодавчої бази, затвердження методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та забезпечення формування повних баз даних Державного земельного кадастру», – зауважив він.

Під час виступу очільник відомства підкреслив необхідність нарощування виробництва та експорту продукції переробки з високою часткою доданої вартості та відкриття європейських ринків для більшості вітчизняних виробників. «Наші виробники повинні максимально використати переваги зони вільної торгівлі. Для цього міністерством проводиться реформа системи забезпечення безпечності та якості харчових продуктів для наближення вітчизняного законодавства до законодавства ЄС, а також забезпечення повноцінної роботи Держпродспоживслужби».

Також Олексій Павленко вкотре наголосив, що міністерство планує провести повне роздержавлення підприємств, які знаходяться у сфері управління Мінагрополітики. Фахівцями відомства ведеться розробка законопроектів «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» та щодо роздержавлення підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

«Важливим стратегічним напрямом також є реформування системи державної підтримки українського села. Зокрема, мова йде про державну підтримку дрібних та середніх сільгоспвиробників шляхом фінансування бюджетних програм компенсації кредитних ставок комерційних банків та галузі тваринництва, реалізацію підготовчого етапу довгострокового проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» між урядом України та Європейським інвестиційним банком, а також удосконалення механізмів страхування в аграрному секторі шляхом розроблення відповідного законопроекту», – зазначив Міністр Олексій Павленко.

Джерело http://minagro.gov.ua/

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930