Українським фермерам треба спільно шукати ринки збуту, — заступник лідера партії «ЗАСТУП» Геннадій Новіков

ramdisk-crop_106349592_2SECf

Без комплексного підходу до розв’язання проблем селянських господарств Україна може втратити більше половини ринку сільськогосподарської продукції. Про це в інтерв’ю журналістам заявив заступник лідера партії «ЗАСТУП» Геннадій Новіков.

«Ми утримуємо передові позиції в експорті зернових, картоплі та соняшника. Однак держава чомусь не помічає одноосібників. А вони, між іншим, виробляють понад 57% всієї агропродукції в Україні. Це призводить до того, що згаданий сегмент ринку в нас не розвивається», — зазначив Геннадій Новіков.За його словами, одноосібники використовують технології 20–30-літньої давності, що сильно гальмує їхній розвиток.


«Держава не повинна давати дотацій. Людей треба забезпечити зрозумілим механізмом реалізації результатів їхньої праці. І тоді все стане на свої місця. Необхідно налагодити механізм будівництва овочесховищ і фермерських ринків. Вони є частиною великої системи, у фіналі якої експорт»
, — підкреслив заступник лідера партії «ЗАСТУП».

Геннадій Новіков зауважив, що сьогодні одноосібники перебувають поза економічним законом: їм не нараховують пенсії, не набігає трудовий стаж.

«Так не має бути! Вони повинні заробляти на пенсію й бути впевненими в завтрашньому дні. Причому одноосібники не повинні одержувати «мінімалку». Ще раз наголошую — ці люди важко працюють і виробляють 57% валового продукту! Надання в законодавчому порядку всім селянським хазяйствам статусу індивідуальних чи сімейних фермерських господарств — один із пріоритетів партії «ЗАСТУП», — заявив експерт і додав, що в Європі більшість селянських господарств, на рівні з холдингами, є повноправними учасниками аграрного ринку. «У чому їхній секрет? Тамтешні аграрії згуртувалися й держава їм допомогла побудувати логістику».

Геннадій Новіков вважає, що в українських фермерів також є великі перспективи вийти на світові ринки.

«Сьогодні, коли світ публічно визнав продовольчу кризу, коли мільйони людей голодують, Україні надважливо стати таким собі «аграрним Кувейтом». Однак, треба розуміти, що людям, які займаються важкою працею на землі, треба дати можливість заробити. Бо говорити тільки спасибі людині, яка ходить у кирзових чоботях грязюкою, — марна справа», — резюмував заступник лідера партії «ЗАСТУП».

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031