Форум ВО «ЗАСТУП» у Києві:«Врятуємо село – об’єднаємо Україну»

Свою небайдужість до проблем селян можна висловлювати по-різному, але часто-густо за красивими словами чи ефектними діями реальних справ – катма. Причина проста – ті, хто ніби то переймається сільськими клопотами, насправді дуже й дуже відірвані від землі. Цього не скажеш про створене нещодавно Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу).

kirovograd 2Коли створювалася Всеукраїнська громадська організація «ЗАСТУП», ініціативна група намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Причому, охоплювали всі групи: і сільгоспвиробників, і переробників, і керівників сільських громад, селян, і так далі. «ЗАСТУП» виходить з того, що вирішення проблем аграрного сектору економіки та села має відбуватися в комплексі », – повідомила голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» Ірина Синявська.

А повідомила вона це на форумі Всеукраїнського об’єднання, який пройшов 26 липня у Києві. Варто зазначити, що захід проходив на території Національного комплексу «Експоцентр України», який ще й досі в народі називають виставкою досягнень народного господарства. І це символічно, оскільки успіхи аграрного сектора нашої держави демонструвалися саме тут, і хочеться сподіватися, що незабаром селяни кожної області матимуть чим похвалитися у павільйонах Експоцентру.

Метою чотиритисячного зібрання представників майже з усіх областей нашої країни стало привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами.

Мову ж про ці проблеми вели люди не лише небайдужі, а й компетентні: представники сільських громад, вітчизняні агровиробники, керівники підприємств переробки сільгосппродукції, фермери, керівники профільних асоціацій та об’єднань, освітніх та науково-дослідних установ аграрного спрямування, керівники обласних організацій та активісти ВО «ЗАСТУП». Це так би мовити у кулуарах форуму, а з трибуни, на широкий загал, виступали знані у державі особистості – голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, директор інституту післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії Людмила Капаєва,   голова Вінницької обласної організації «ЗАСТУП» Валентин Поліщук, його колега з Харківщини Євген Дехтяр, фермер із Дніпропетровщини В’ячеслав Труш.

Учасники форуму ВО «ЗАСТУП» прийняли рішення щодо основних завдань об’єднання. Це – захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад; громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування; розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів. У «ЗАСТУПі» чітко усвідомлюють, що для цього необхідно не тільки розуміти існуючі проблеми, але і ставати активним учасником політичного процесу.Так, участь у політичному житті держави дозволить не тільки відроджувати село, а й торувати широким шляхом до європейського продовольчого ринку.

Родзинкою першого форуму ВО «ЗАСТУП» було прекрасне починання –

надання посильної допомоги переселенцям з Донецької та Луганської областей. Завдяки цій ініціативі, родина Андрія та Ганни Гупало, яка має трьох маленьких дітей, переселившись на Полтавщину, отримає можливість придбати власний будинок. «ЗАСТУП» впевнений, що ця ініціатива отримає реальне втілення у вигляді цільової програми організації.

Своїми враженнями від форуму поділилися делегати з Кіровоградської області.

Валерій Федюченко, заступник керівника обласної організації ВО «ЗАСТУП»: Кіровоградщина – аграрний край, у нас найкращі в світі чорноземи, роботящі люди. Здавалося б, повинні жити заможно. Але, на жаль, спостерігаємо, як з року в рік занепадають села. На форумі наводилися такі цифри: за останні 20 років із карти України зникло 20 селищ і 601 село. Мушу сказати, що частка Кіровоградської області у цю сумну статистику досить значна. До того ж у більшості сіл Кіровоградщини проживає до 50 сімей. А це означає, що зменшення кількості населених пунктів у Центральній Україні – цілком реальне явище. На «ЗАСТУП» ми покладаємо чималі надії, адже, як засвідчив форум, ця громадська організація об”єднала людей, які реально можуть щось зробити для відродження села, його інфраструктури.

Григорій Дяченко, начальник Голованівського районного відділу страхової компанії «Гарантавто»: За освітою я агроном. Тривалий час працював за спеціальністю, тож проблеми селян знаю не з балачок. Та й тепер маю справу із негараздами на селі, точніше із наслідками того, що селу ніколи не надавалася належна увага. По роботі мені часто доводиться розглядати питання,   пов”язані із незадовільним станом доріг. Це ж треба дожитися до того, щоб у двадцять першому столітті дороги були такі, як у середньовіччі. Особисто мені дуже запам”ятався виступ фермера В”ячеслава Труша, зокрема його слова про те, що проблем на селі та у фермерських господарствах не перелічити. Але якщо вони будуть вчасно визначатися, якщо буде вестися пошук рішення фахівцями, і якщо знаходити можливість втілення цих рішень на різних рівнях влади і суспільства – це наблизить нас до оновлення країни. І «ЗАСТУП» – перший і важливий крок до цього.

Тетяна Попко, лікар Компаніївської районної лікарні ветеринарної медицини: Особисто мені імпонує те, що на форумі, зокрема у виступах голови громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» Ірини Синявської, науковця Людмили Капаєвої лунало серйозне занепокоєння з того, що молодь, як і раніше, продовжує шукати кращої долі у містах. Молодих людей можна зрозуміти: їм немає куди докласти рук, про змістовне дозвілля на селі (де немає не те що палацу культури – звичайнісінького клубу) і говорити нічого. Тож вважаю, що «ЗАСТУП» обрав правильний шлях – відродження сучасного, підкреслю – сучасного – села.

Інеса Глушко, фельдшер Кіровоградської станції швидкої невідкладної медичної допомоги: «Я – міська жителька. Але проблеми українського села, аграрного сектора мені не байдужі. Адже без невтомної праці селян жодне місто не проживе». А голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков з трибуни форуму наголосив на тому факті, що продовольча безпека в нелегкі для країни часи є питанням номер один іосновою забезпечення продовольством є аграрний сектор економіки. До цих людей потрібно прислухатися, розуміти їхні проблеми, допомагати долати труднощі. Після форуму у багатьох присутніх з’явилась впевненість у тому, що саме завдяки «ЗАСТУПУ» до наших селян можновладці ставитимуться з більшою увагою.

 kirovograd 1  kirovograd 3

 

 

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031