«ЗАСТУПимося» ЗА УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНИНА

ramdisk-crop_110104361_aQfT

У Харкові відбувся традиційний триденний міжнародний сільськогосподарський форум «АГРОПОРТ-2014». До столиці Слобожанщини завітало чимало зарубіжних гостей, а також активістів Всеукраїнського аграрного об’єднання «ЗАСТУП». Під час найрізноманітніших пленерів, майстер-класів, ділових зустрічей і відвідування виставок техніки та сільгосппродукції було висловлено чимало цікавих думок про те, як вивести український агропром з кризи та розбудувати сільські території в умовах входження до Євросоюзу. На відкритті форуму виступив заступник лідера партії «ЗАСТУП», голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.

ramdisk-crop_110104317_0k3z“Зазначимо, що над українським селянством постійно експериментували – виживе воно чи ні. Спочатку позбулися колгоспів та радгоспів, мовляв, господарюйте самостійно, але тут же держава своїми недолугими земельними реформами загнала сільгоспвиробництво у глухий кут. Унаслідок цього сільгосппідприємства залихоманило, чимало з них опинилися на межі банкрутства. На фоні цієї кризової ситуації на теренах нашої держави почали створюватися латифундії – вони всіма правдами та неправдами за рахунок банкрутства або купівлі діючих господарств збільшували власні земельні масиви, при цьому особливо не переймаючись долею селян та населених пунктів”, – сказав Геннадій Новіков.

Землі вистачить усім

Агрохолдинги швидко збільшили обсяги виробництва продукції та знайшли ринки збуту продовольства за хорошими цінами. Паралельно малі та середні сільгосппідприємства продовжували бідкатися, адже держава замість того, аби простягнути руку допомоги, продовжувала нав’язувати неефективні програми. Але, зрештою, вже настав той час, коли потрібно здійснити аграрний прорив, вийти на європейський ринок та розбудувати соціальну інфраструктуру сільських територій. Рушійною силою цих перетворень виступає Всеукраїнське аграрне об`єднання «ЗАСТУП», яким вже розроблено пакет законопроектів, що будуть подані на розгляд новообраної Верховної Ради.
ramdisk-crop_110104192_Ibtw
Тут, як зазначив Геннадій Новіков, для всіх потрібно встановити прозорі та чесні правила гри. Зокрема, агрохолдинги, які міцно стоять на ногах, повинні сплачувати податки на місцях, а не за сотні кілометрів, де знаходяться їхні службові офіси. Тоді й сільські ради не будуть ледь животіти і отримають кошти на вирішення нагальних соціальних питань.
Також Геннадій Новіков зосередив увагу учасників форуму і на тому, що на українських аграріїв у Євросоюзі очікує серйозна конкуренція. Він навів такий приклад: під час вступу до цієї організації Польща та Болгарія мали однакові стартові умови плюс фінансові преференції. Польські аграрії спромоглися зробити справжній сільськогосподарський прорив, а болгарські фермери очікували, коли ж впаде манна з неба. І дочекалися до того, що вже імпортують славнозвісний болгарський перець. Саме тому, вітчизняним аграріям для того, щоб їхня продукція поціновувалася у світі, потрібно йти в ногу з часом. Застосовувати всі передові агротехнології, зміцнювати машинно-тракторний парк сучасними агрегатами та сільгоспзнаряддям, продовжувати розвивати тваринництво та переробну галузь. Усе це обов’язково потрібно робити за умови вагомої державної фінансової підтримки.

Людям – роботу, селам – розквіт

ramdisk-crop_110104283_P2mvsSSУчасники форуму обмінялися власними думками щодо розвитку аграрної галузі та її перспектив на майбутнє. Ось що говорить керівник Харківського обласного осередку ВАО «ЗАСТУП», депутат обласної ради Віталій Панов:
“Десятиріччями державні мужі ламали голови над тим, яка нам потрібна модель аграрного виробництва: чи зробити ставку на агрохолдинги, чи на середні сільгосппідприємства. Але при цьому геть забули про маленькі фермерські господарства та одноосібників. А вони, між іншим, виробляють майже 60% високоякісного валового продукту. Залишившись наодинці з купою проблем, багато селян зневірилися в успішності роботи біля землі. Тим паче, що до всіх негараздів додавалися численні та необґрунтовані перевірки, побори та корупція в чиновницьких кабінетах, відсутність державної підтримки. Разом з цим почали закриватися, або ставати на консервацію цукрозаводи та інші виробничі підприємства. Скорочувалися робочі місця в господарствах, і так постала глобальна проблема зайнятості людей на селі. Саме тому, зараз як ніколи потрібно відродити сімейне фермерство та коопераційний рух.”

Для цього потрібно створити державою всі необхідні умови. Це – забезпечити на перших порах селян безвідсотковими кредитами, надати на пільгових умовах техніку та обладнання, на якийсь термін впровадити податкові канікули. Також державі слід попіклуватися і пошуком ринків збуту продовольства за належними цінами для селян. Паралельно з цим знаходити зарубіжних партнерів-інвесторів для будівництва овочесховищ та переробних підприємств, що дасть змогу створити нові робочі місця. У програмі «За рідну землю!» все це чітко визначено, як і головні засади піднесення сільських територій, які поки продовжують занепадати. І в цьому контексті, на думку Віталія Панова потрібно боротися за кожне, навіть хай і на десять садиб, село. Негативна тенденція зникнення сіл і хуторів з мапи України має бути припинена раз і назавжди. Для цього ж, знову таки, слід забезпечити людей роботою та створити всі необхідні умови для повноцінного життя.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930