“ЗАСТУП” стане надійним щитом для захисту аграріїв

Орлова
Цього літа Білгород-Дністровський відзначив дві важливі події: 2 516 років із дня заснування міста та появу нового громадського об’єднання аграріїв — «ЗАСТУП», на яке останні кілька років із нетерпінням чекали не лише в поодинокому місті на Одещині, а й у всій Україні. А все тому, що сільське господарство є одним із китів, на яких стоїть економіка багатьох населених пунктів, зокрема і Білгород-Дністровського. Аграрії формують левову частку місцевого бюджету, створюють нові робочі місця, наповнюють прилавки екологічно чистими продуктами. Однак попри це донедавна вони залишалися зі своїми проблемами сам на сам. Відсутність державних дотацій, субсидій, застаріле обладнання — жорстокі реалії, які не дозволяли фермерам розвиватися. Всеукраїнське об’єднання «Заступ» заявило, що готове змінити цю ситуацію й має власну панацею для відродження агросектора. Яка робота має стати першочерговою для «ЗАСТУПа», розв’язання яких проблем очікують фермери – ось питання, про котрі ми поспілкувалися з головою Білгород-Дністровської районної ради Валентиною Орловою.

— Валентино Володимирівно, у Києві відбувся Форум нещодавно створеної громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП»». На Вашу думку, наскільки актуальною сьогодні є поява нової політсили аграріїв?

— У нашій аграрній країні мають бути пріоритетними й сильними громадські рухи та політичні сили, які б відстоювали й лобіювали питання аграрного сектора. Дуже шкода, що свого часу зникли з політичної арени такі організації, як Аграрна партія, Селянська партія, Українська селянська демократична партія, Партія відродження села. Тому дуже приємно, що ВО «ЗАСТУП» сьогодні виступає за об’єднання аграріїв.

— Розв’язанням яких проблем має займатися партія аграрної спрямованості?

— По-перше, необхідно об’єднати аграріїв за секторами виробництва: тваринництво, рослинництво, переробка сільгосппродукції, — для вдосконалення та впровадження сучасних технологій виробництва.
По-друге, треба забезпечити наших сільгоспвиробників новітнім обладнанням, водночас продумати систему державного замовлення вітчизняним виробникам сільськогосподарської техніки з дотацією на її придбання.
По-третє, піклуючись про споживачів, необхідно створювати сільськогосподарські комплекси, де буде єдиний цикл — вирощування, переробка та збут, що наповнить вітчизняний споживчий ринок якісною екологічно чистою продукцією.

— Яке місце у структурі Білгород-Дністровського району займає сільське господарство?

— Пріоритетне. Сільське господарство є одним з основних джерел наповнення районного бюджету та зайнятості населення. Багато років поспіль наш район посідає провідні місця в Одеській області зі збирання зернових культур, виробництва вино-горілчаної продукції. У районі розташоване підприємство європейського рівня ПТК «Шабо», у якому відкрито Центр культури вина, включений до туристичної європейської мапи вин.
Також, у Білгород-Дністровському районі приблизно 160 фермерських господарств і сільгоспкооперативів, які очолюють досвідчені керівники. Але всі їхні досягнення зводяться нанівець нинішніми ринковими цінами на вироблену ними продукцію.

— Якою Ви бачите перспективу розв’язання проблем аграріїв?

— Вся надія на нові політичні об’єднання в різних гілках влади, які приймуть низку необхідних ще вчора законів для підняття української економіки та статусу аграріїв. Назріли питання пільгового кредитування під 1-3%, дотації й субсидування, страхування й відкриття внутрішнього та зовнішнього ринків для вітчизняного сільгоспвиробника.
Створення сільськогосподарських комплексів збереже село, дасть поштовх розвитку соціальної інфраструктури. Як наслідок, наша молодь повернеться до сільських громад, створить міцні сім’ї й виховає здорове покоління. Сподіваюся, що надійним щитом для захисту аграріїв виступить ВО «ЗАСТУП».

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031