«ЗАСТУП» допоможе аграріям Слобожанщини

«ЗАСТУП» допоможе аграріям Слобожанщини

Сьогодні нашій державі, яка обрала європейський вектор розвитку, належить в найкоротший термін вирішити низку надскладних завдань, пов’язаних з адаптацією власної економіки до законів і норм європейського економічного співтовариства, до вимог світового ринку. Повною мірою це стосується і всього комплексу питань розвитку і функціонування аграрного сектору економіки України.
Саме задля пошуку шляхів вирішення цих та багатьох інших нагальних проблем сільськогосподарського сьогодення представники сільських громад, вітчизняні агровиробники, керівники підприємств переробки сільгосппродукції, фермери, керівники профільних асоціацій та об’єднань, освітніх та науково-дослідних установ аграрного спрямування, всі, кому небайдужа доля українського села, зібралися 26 липня в Києві на Форумі Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу).
З понад 4 тисяч учасників заходу однією з самих багато чисельних була делегація Харківщини. Більше 200 активістів регіону завітали до столиці України, аби всім гуртом взяти під свою опіку проблеми відродження аграрного сектору економіки, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів держави якісними продуктами за доступними цінами. З напруженою увагою та зацікавленістю слухали присутні виступи голови громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» Ірини Синявської, глави Аграрного союзу України Геннадія Новікова, представників регіонів України.
Зокрема, керівник Харківської обласної організації всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» Євгеній Дегтяр, звертаючись до поважного зібрання, зазначив, що наразі в питаннях євроадаптації вкрай недостатньо виходити тільки з реалій сьогоднішнього життя. «Треба моделювати процеси наперед, знати і передбачати всі складнощі, які очікують український аграрний сектор на шляху інтеграції в європейську та світову економіку, і завчасно готуватися до їх подолання. Тоді і втрат буде менше», – підкреслив промовець.
Слобожани з оптимізмом сприйняли появу нового об’єднання. Адже внаслідок всіх негативних процесів, які відбуваються в нашому суспільстві, тільки за останнє десятиріччя з мапи Харківської області зникло 13 населених пунктів – за даними Головного управління статистики у Харківській області станом на 01.01.2014 в області нараховувалось 1670 сільських населених пунктів, що на 13 населених пунктів менше, ніж на дату попереднього обстеження (станом на 01.11.2005) внаслідок зняття з обліку незаселених поселень. А також збільшилася кількість населених пунктів з чисельністю жителів від 1 до 50 осіб. На 01.01.2014 вона становила 30,5% від загальної кількості сільських поселень, в той час, як на 01.11.2005 це було 25,3%. «Сьогодні село фактично покинуто зі своїми проблемами наодинці. Закупівельні ціни на сільгосппродукцію низькі, допомоги ніякої немає, інвестиції відсутні. Село не представлено у Верховній Раді, робота профільного Міністерства викликає дорікання. У зв’язку з цим потрібна організація, яка говорила б за селян голосно, серйозно і на всіх рівнях», – впевнений активіст Харківської обласної організації Володимир Шрамко.
Крім того, аграрний сектор Харківщини далеко не однорідний. В області є великі агрохолдинги, провідні сільськогосподарські виробництва на найсучаснішому або близькому до нього агротехнічному рівні. Але одночасно з цим є набагато більше число середніх і дрібних сільськогосподарських підприємств та господарств населення, матеріально-технічна база яких далека від рівня, що дозволяє стабільно забезпечувати високий рівень ефективності виробництва. Вони зараз невпевнено почувають себе на внутрішньому і зовнішньому аграрних ринках, а в перспективі конкуренція буде тільки посилюватися. «Нині в Україні налічується більше 4 млн. селян-одноосібників, яких в принципі не захищає жодна організація. «ЗАСТУП» взяв на себе цю відповідальність – захищати дрібних виробників, фермерів і особисті селянські господарства», – радіє мешканець Куп’янського району Харківщини Віктор Ляшенко.
Не мають залишитися поза зоною уваги харківського «ЗАСТУПу» і питання модернізації регіональних аграрних вищих навчальних закладів та сільськогосподарської наукової бази – однієї з найпотужніших в Україні, питання створення та розвитку сільгоспкооперації, дотримання стандартів якості виробництва продуктів харчування і чи не найголовніше – більш активна участь у роботі органів самоврядування на місцях. Адже не далекий той час, коли повноваження обласних, районних та сільських рад у багатьох напрямках, у тому числі у питаннях формування і використання місцевих бюджетів, будуть розширені. І треба бути до цього готовими, щоб впевнено відстоювати інтереси сільгоспвиробників, сільських жителів і всіх споживачів сільськогосподарської продукції.
Ось такі кроки Харківська організація Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» вважає першочерговими у своїй діяльності на шляху інтеграції українського агровиробництва до європейського економічного співтовариства і над вирішенням яких буде активно працювати. У селян з’явилася надія, що непростий шлях до європейської родини їм допоможе подолати саме український «ЗАСТУП».