Закупівельні ціни для селян підвищать, а посередників приберуть, – Давиденко

 selyany В українських селян з’явиться можливсіть вийти на організований ринок, збувати свою продукцію без посередників та за бажанням реєструвати власну справу за спрощеною системою.

 Про це йдеться в новому законі про стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств, який обговорювався на круглому столі в Києві народними депутатами та керівництвом Міністерства агрополітики та продовольства України.

 Прийнятий в першому читанні закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» визначає поняття сімейної ферми, встановлює надання державою можливості селянам починати з особистого селянського господарства, а потім долучати паї і орендовані землі, а також працювати сімейним фермам у статусі фізичної особи-підприємця.

За словами співавтора закону, народного депутата Валерія Давиденка, така ініціатива дасть можливість селянам вести свою справу за спрощеною процедурою.

– Селяни зможуть ставати сільгоспвиробниками без оформлення юрособи, а також отримувати непряму підтримку держави у вигляді відшкодування ПДВ, який сільгоспвиробники не платять державі, а залишають виключно у себе і витрачають на свої потреби, – зазначив один з лідерів партії “Заступ” Валерій Давиденко.

Також, на його думку, закон  дасть поштовх для переробної промисловості.

– Сьогодні, за статистистикою, обсяг виробництва м’яса, молока, городини з кожним роком знижується. Переробні підприємства часто незацікавлені купувати у селян сільгосппродукцію. Цей закон вирішує проблему і йде на користь селу, – зазначив Давиденко, додавши, що селяни зможуть отримувати справедливішу ціну, співставну з тією, яку сьогодні отримують сільськогосподарські товаровиробники.

Окрім того, домогосподарства та сімейні ферми зможуть отримати фінансову підтримку не лише від держави, а й від донорських організацій та приватних підприємців. Про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

За його словами, ці та інші інструменти підтримки домогосподарств та сімейних ферм передбачені в новій редакції закону України “Про державну підтримку сільського господарства України”.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031