Віталій Панов: Для захисту українського селянства потрібно об’єднання всіх зацікавлених людей

ramdisk-crop_107627100_iV0IuT

За часів незалежності нашої держави один із потужних локомотивів економіки – аграрний сектор, відверто кажучи, гальмував. Проблем в кожного сільгосппідприємства було через вінця і аграрії, в основному, самотужки намагалися їх розв’язати. Паралельно з цим занепадали українські села, а люди в пошуках кращої долі залишали рідні обійстя. Головною проблемою цієї кризи була відсутність парламентського лобі в Києві, та й у Кабміні майже нічого не вирішувалося для підтримки свого сільгоспвиробника. Словом, інтереси годувальника нації на вищому рівні ніхто не захищав.

Звісно, такий перебіг справ не міг продовжуватися одвічно і коли в селян увірвався терпець, було створене багатотисячне Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП». Харківський осередок політичної сили очолив досвідчений аграрій Віталій Панов. Він свого часу уміло попрацював і головою Вовчанської райдержадміністрації, райради, директором Департаменту агропромислового розвитку Харківщини та начальником Державної сільськогосподарської інспекції області. А ще Віталій Володимирович обраний людьми депутатом Харківської обласної ради від Вовчанського району, а тому добре знає всі тривоги селян і в міру можливостей їх допомагає розв’язати.

«ЗАСТУПимося» за селянина

– Мушу зазначити, що створення Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» було на часі, – говорить Віталій Панов. – Проблем в українському селі накопичилось чимало і для того, аби їх перелічити не вистачить і кількох годин. У програмі об’єднання детально висвітлені всі соціальні, економічні питання населених пунктів, а головне дієві шляхи їх вирішення, не на словах, а на ділі. По-перше, державні мужі та нардепи люблять багато говорити про безмежну любов до колиски нації. Та далі слів, справа не рухається. Зараз ми переживаємо складні часи через військову експансію на Сході України, але повинні думати про майбутнє. Про роль і участь вітчизняних сільгоспвиробників у наповнені високоякісним продовольством, як внутрішнього так і зовнішнього ринків. А що для цього потрібно? Правильно, бути конкурентоспроможними у світовому аграрному світі.

Про дідівські методи слід забути.

Для того, щоб витримати серйозну конкуренцію українським аграріям слід широко застосовувати новітні технології, як у рослинництві, так і в тваринництві. А де їх взяти? Так, кредитуватися в банках під солідні річні відсотки. Багатьом сільгосппідприємствам це не під силу, а тому землеробські роботи подекуди виконуються дідівськими методами. На думку Віталія Панова тут можна запровадити ефективну програму відшкодування державою частини відсотків за взяті сільгосппідприємствами банківські кредити. Також потрібна програма сільськогосподарського страхування, адже погодні «вибрики» часто ставлять хрест на сподіваннях аграріїв. А ще зараз активно точаться розмови про відміну пільгового оподаткування та повернення сільгосппідприємств на загальне. Це неминуче призведе навіть і до банкрутства деяких господарств. І знову безробіття в селян.

– Це гостра проблема, а тому в програмі «ЗАСТУПА» є чимало цікавих ідей про створенню нових робочих місць для людей, – розповідає Віталій Панов. – Не секрет те, що технічний прогрес у сільському виробництві поступово скорочує спеціалістів і рядових трударів. Тому, за допомоги держави потрібно знайти необхідні ресурси та допомогти селянам у створенні, хоча б обслуговуючих кооперативів. А ще в програмі Всеукраїнського об’єднання багато прописано і реформаторських кроків для розвитку сільських територій та їх інфраструктури. Для цього слід формувати бюджет знизу-вгору, як приміром у США, а не навпаки, коли сільським громадам дістаються крихти. Як вони виживатимуть нікого особливо не цікавить. Суттєвою проблемою є і те, що чимало сільгосппідприємств, особливо агрохолдингів зареєстровано у великих містах і туди відраховуються податки. Це, на моє глибоке переконання, якийсь незрозумілий абсурд.

Смішні ціни для аграріїв

Пекучою залишається для вітчизняного сільгоспвиробника і цінова політика на вирощене збіжжя. У той час, коли не по дням, а по годинам ростуть ціни на паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива та запчастини, реалізувавши хліб на прибутки не доводиться розраховувати. Так що ж працювати собі на збиток? Також продовжують допікати аграріїв і земельні питання та численні перевірки різних служб та інстанцій. Вони немов бджоли на мед злітаються і заважають робити. Цьому, на думку Віталія Володимировича, слід раз і назавжди покласти край. І все це зробити можна за умови приходу до влади і в парламент нових професійних представників від українського селянства.

– Коли проводжу особистий депутатський прийом громадян, то мені подобається як люди по-справжньому вболівають за долю рідних сіл, – розповів наостанок Володимир Панов. – Незважаючи на купу, в тому числі, й особистих проблем люди, як мовиться, заряджені лише позитивною енергією. А наша справа зробити все можливе, аби українці жили заможно, а населенні пункти не перетворювалися на пустки.

автор Олег Степовий.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930