Українське село треба терміново рятувати!

фурсенко

Українське село залишається на узбіччі розвитку й перебуває в катастрофічному стані. Сільськогосподарська техніка здебільшого застаріла, молодь масово виїжджає до міст, багато сіл безлюдні або на межі вимирання. Без комплексного порятунку може статися занепад усього агропромислового комплексу. На цьому наголосив голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Микола Фурсенко під час експертної дискусії щодо проекту програми розвитку аграрного сектора України «За рідну землю!»

Микола Фурсенко зауважив, що підтримує запропоновану Всеукраїнським аграрним об’єднанням «ЗАСТУП» ідею створення на селі робочих місць для молоді. За словами експерта, це має стати найпершим завданням під час реформування АПК.

«Молодь поневіряється по світу. Лише 5–6% випускників аграрних вишів знаходять роботу в селі. Треба розвивати сільське господарство, аби домогтися, щоб молодь не тікала із села. І допомогти треба через розвиток в економічному й соціальному напрямах», — зауважив голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад.

Експерт навів ефективний приклад європейських країн, де сільське господарство, окрім прямих надходжень до бюджету, забезпечує десятки тисяч людей високооплачуваною роботою. «Європа нині все робить для того, щоб люди їхали в сільську місцевість. А в нас навпаки: ніхто не їде. Конче потрібно зробити так, щоб молодь, яка приїжджає до села, мала право на клаптик землі. Тому потрібно розробити законодавчий проект, завдяки якому ми будемо підтримувати тих, хто заохочуватиме розвиток села», — резюмував Микола Фурсенко.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930