Точка зору

Дострокові парламентські вибори. Чого ви від них очікуєте?

ramdisk-crop_103049479_OpGFU

Василь Уніат, головний агроном ПАП «Дзвін»

Я вважаю, що для зміни й оновлення держави до парламенту мають увійти нові обличчя. У Верховій Раді повинні працювати люди, які зацікавлені не в успішності власного бізнесу чи лобіюванні власних інтересів, а люди, які розвиватимуть нашу державу, підніматимуть економіку й більше уваги звертатимуть на аграрний сектор. Я вважаю, що розвивати село й аграрну галузь можуть лише фахівці, люди, які виросли біля землі, які віддали своє життя для розвою сільського господарства. Наша Тернопільщина сьогодні в десятці найкращих саме завдяки фермерам і селянам. Так, ми аграрний край, але не було б позитивних результатів, якби не наші господарники. Саме такі люди мають іти та піднімати село.

Ірина Гайдук, зоотехнік ТОВ «Колос»

Одним із чинників, який потрібно сьогодні побороти, є корупція. Це можна зробити лише спільними зусиллями. Адже один Президент чи депутати із цим важким завданням не впораються. Ми маємо відучитися давати хабарі та припинити розв’язувати питання через кума-брата-свата. Потрібно очистити владу та знищити олігархічну систему в економіці.

Хто має балотуватися до ВР?

Василь Уніат, головний агроном ПАП «Дзвін»

У будь-якому разі депутатів обиратимуть виборці. Я вважаю, що кандидатів від політичних партій мусять висувати та розглядати на з’їздах, після попереднього широкого обговорення на конференціях, за участю громадських і політичних організацій. Кандидати-мажоритарники повинні бути чесними та відкритими, обов’язково прожити в межах виборчого округу кілька років. Це прив’яже депутата до регіону та виборців і дозволить людям самостійно відфільтрувати корупціонерів і нечесних кандидатів.

Ірина Гайдук, зоотехнік ТОВ «Колос»

До Верховної Ради нового скликання не можна допускати тих, хто там уже був і нічого не зробив. Депутат-мажоритарник мусить дослухатися до людей. Він той, хто озвучуватиме в парламенті проблеми виборців і шляхи їх розв’язання.

Якою ви бачите Україну після парламентських виборів?

ramdisk-crop_103049431_l2mGqd

Василь Уніат, головний агроном ПАП «Дзвін»

Сьогодні найбільша мрія — це припинення війни, щоб діти повернулися додому. Я сподіваюся, що події цього року не тимчасово об’єднали українців. Я вірю, що вони й надалі об’єднуватимуться, і не буде різниці — зі сходу людина чи із заходу.

Ірина Гайдук, зоотехнік ТОВ «Колос»

Сильною, незалежною та вільною — ось якою я хочу бачити Україну. Я розумію, що зміни в один момент не наступлять, але люди вже надто довго чекають. Поміч кожного поодинці — це мізер. Але, якщо ми всі згуртуємося й почнемо відроджувати нашу державу, гадаю, результат не забариться.

Якими є найбільші проблеми аграрного сектора?

Василь Уніат, головний агроном ПАП «Дзвін»

ramdisk-crop_103050677_U4CJHt

Одним із проблемних питань Тернопільського краю є забезпечення природним газом цукрових заводів у сезон переробки сировини. Так само гостро стоїть питання з акредитацією фітосанітарної лабораторії, з низькими темпами розвитку молочного скотарства. Я знаю й вірю, що розв’язувати всі ці питання уже почала, і продовжить після виборів, ГО «Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу). Про організацію прочитав в інтернеті. Коли почав більше дізнаватися про неї, то побачив, що туди входять господарники й люди, які працюють у сільськогосподарському секторі. Селяни мусять активніше цікавитися громадсько-політичним життям, обстоювати власні інтереси, брати на себе відповідальність за своє життя. Інакше ніколи не зможуть стати заможними.

Ірина Гайдук, зоотехнік ТОВ «Колос»

Потрібно повернутися до села обличчям, бо люди, а особливо молодь, тікають звідти в міста. Немає гідної зарплати, немає інфраструктури для підростаючого покоління. Але не треба забувати, що місто без села — ніщо, воно не зможе вижити. Серед основних проблем селян — кредитування. На жаль, банки видають кредити під відсотки, які неможливо відпрацювати. Аграрний сектор не має реальних необхідних інвестицій. Окрема тема — реалізація продуктів. Перекупники фактично за безцінь відбирають вирощений урожай у селянина. Сільськогосподарська продукція, яку вирощують, нічого не вартує. Людська праця не цінується, тому селянин не має стимулів працювати більше.

Якими є пріоритетні напрями розвитку сільського господарства Тернопільського регіону?

Василь Уніат, головний агроном ПАП «Дзвін»

ramdisk-crop_102917625_Ww2W4

Сьогодні сільські виробники живуть із того, що виростили. По суті, вони працюють сезонно, нових додаткових робочих місць немає. Ми мусимо зробити все, аби повернути молодь у село. Необхідно створити умови, за яких сільські мешканці змогли б жити не з обробітку землі, а мали можливість заробляти в інших сферах: створювали власні малі виробництва, магазини, кафе, перукарні, розвивали інфраструктуру сіл. Потрібно будувати переробні заводи та робити все можливе задля цілорічного забезпечення роботою мешканців краю. З іншого боку, наука не стоїть на місці, і людей заміняє техніка. Тому нова влада має придумати вихід із цієї ситуації і скороти безробіття.

ramdisk-crop_103050733_9tVfGo

Ірина Гайдук, зоотехнік ТОВ «Колос»

У нас не вигідно сьогодні займатися сільським господарством, оскільки ціни не відповідають затратам. Тому влада має вирішити питання, щоб закупівельні ціни на продукцію відповідали її собівартості. Сільгоспвиробників потрібно звільнити від податку на прибуток за збут сільськогосподарської продукції. Ще один крок до розвитку села — залучення іноземних інвестицій. Державі потрібна програма розвитку аграрного сектора. Оскільки сьогодні все робиться для того, щоб забрати землю за безцінь. Немає продуманої політики, як зробити українського селянина заможним.

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031