Рівненські активісти взяли участь у форумі ГО «ЗАСТУП»

26 липня 2014 року у Національному комплексі «Експоцентр України» відбувся Форум Громадської організації «ЗАСТУП». Метою проведення форуму було зосередити увагу спільноти на проблемах відродження аграрного сектору України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів міст якісними продуктами за доступними цінами.

Незважаючи на спекотний день, минулої суботи на території ВДНГ було людно. Зібралось близько чотирьох тисяч представників, майже з усіх областей України, які взяли участь у форумі Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП». Серед них були запрошені фермери, керівники профільних асоціацій та об’єднань, освітніх та науково-дослідних установ аграрного напрямку , вітчизняні агровиробники, керівники підприємств переробки сільгосппродукції представники сільських громад, а також активісти Громадської організації «ЗАСТУП». Рівненська обласна громадська організація не стала винятком і також взяла участь у форумі.

Розпочався форум зі звучання Державного Гімну України. Після чого всіх присутніх привітала Синявська Ірина Максимівна голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП». Вона наголосила, що аграрний сектор України потребує розвитку та підтримки. Створювалась спеціальна ініціативна група, яка виявляла максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Охоплювались всі: і сільгоспвиробники, і переробники, і керівники сільських громад. А головне те що ГО «ЗАСТУП» була створена для вирішення цих проблем, вона зорієнтована на захист селян та аграріїв, для того щоб всі жителі України мали змогу придбати якісну продукцію.

Фермер з Дніпропетровщини В’ячеслав Труш повідомив, що фермерські господарства становлять потужну частину сільгоспвиробників. І якщо ми хочемо хоча б наблизитися до оновлення країни ми повинні разом шукати вирішення тих проблем, які зараз стоять перед нами. А говорити про них можна довго. Тому «ЗАСТУП» – перший і важливий крок до цього», – зазначив В’ячеслав Труш.

Геннадій Новіков голова Аграрного союзу України, у свою чергу підкреслив, що Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» має дійсно всеукраїнський масштаб. Що аграрний сектор економіки є основою для забезпечення якісним продовольством, продовольча безпека в нелегкі для країни часи є питанням номер один. До людей, які займаються цією справою потрібно прислухатися та допомагати долати труднощі.

Далі вітальне слово надали голові Вінницької обласної організації «ЗАСТУП» Валентину Поліщуку. Він наголосив, що маючи досвід, мудрість та натхнення ми зуміли об’єднатися для того щоб звітувати про результати спільної та відповідальної роботи. «Ми самі обираємо свій шлях розвитку, ми віримо у власні сили », – сказав Валентин Поліщук.

Форум «ЗАСТУП» на чолі з головою громадської організації Іриною Максимівною виступили з ініціативою про допомогу переселенцям з Донецької та Луганської областей, шляхом надання житла в сільських регіонах, де підтримка та взаємодопомога є невід’ємною частиною життя. Цей крок дозволить не лише надати допомогу людям у важкій ситуації, але й стане новим напрямом для відродження українського села. Завдяки цій ініціативі «ЗАСТУП» в буквальному розумінні заступився за молоду сім’ю Андрія та Ганни Гупало, яка має трьох маленьких дітей. На Полтавщині вони будуть мати власну домівку, адже Ірина Максимівна вручила цій сім’ї ключі від затишного будинку. Андрій та Ганна щиро дякували такій допомозі. «ЗАСТУП» впевнений, що ця ініціатива отримає реальне втілення у вигляді цільової програми організації.

Далі учасники форуму ВО «ЗАСТУП» прийняли одноголосне рішення щодо основних завдань об’єднання: захист та підтримка аграріїв і сільських територіальних громад; громадський контроль над діяльністю місцевих органів влади та місцевого самоврядування; розробка реальних програм в інтересах сільгоспвиробників і споживачів. Далі всі як один проголосувати за прийняття принципів «ЗАСТУПу»: через оновлення влади – до оздоровлення суспільства; через відкритість та прозорість – до підзвітності громаді; через поєднання досвіду поколінь та натхнення молоді – до розвитку сільських громад. У «ЗАСТУПі» чітко усвідомлюють, що для цього необхідно не тільки розуміти існуючі проблеми, але і ставати активним учасником політичного процесу.

Закінчився форум на дуже позитивній ноті. Всіх присутніх радував своїм голосом Заслужений артист України Олег Павлишин. Він також виконав Державний Гімн України під супроводом Національного президентського оркестру.

Делегатам від Рівненської області форум дуже сподобався. Молода активістка Олеся Глущик підтримала важливість та необхідність створення такого об’єднання. «ЗАСТУП» являється організацією, яка дійсно буде допомагати людям, простим селянам. Даний форум показав, що ми дійсно можемо піклуватися один про одного. Я сподіваюсь, що кількість наших однодумців збільшиться.» – сказала Олеся.

Напевно всі присутні зрозуміли важливість проведення форуму ГО «ЗАСТУП». Він зможе привернути увагу суспільства до проблем аграрного сектору української економіки. «ЗАСТУП» довів, що участь у політичному житті держави є важливим не тільки для того щоб відроджувати село, а й для виходу на європейський продовольчий ринок. Адже поки тільки один агровиробник з десяти зможе виконати вимоги Євросоюзу до якості продукції. Таку невтішну статистику Україна, безсумнівно, виправить, бо тепер у кожного селянина на озброєнні є всеукраїнський «ЗАСТУП».

 

 Актив_сти в_д Р_вненської област__rivne  Виступ _рини Максим_вни Синявської - голови ГО 'Всеукраїнського об'єднання 'ЗАСТУП'_rivne Заслужений артист України Олег Павлишин виконує Державний Г_мн України_rivne

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031