Разом до рішучих дій!

Відсутність державної підтримки та дотацій, посилення фіскального тиску, побори ветеринарної та фітосанітарної служб, шалена корупція, втрата ринків збуту — такими є жорстокі реалії вітчизняного агропромислового комплексу. На додаток — майже щороку з мапи України зникають десятки сіл, закриваються фермерські господарства та сільськогосподарські комплекси. Донедавна реальних планів виходу з цієї руїни не було. Не було, до 29 серпня 2014 року.

Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП», яке першим серед вітчизняних організацій заявило, що буде обстоювати інтереси аграріїв, розробило панацею порятунку АПК та українського села. Для цього «ЗАСТУП» зібрав найкращих експертів країни, керівників асоціацій, сільських голів, фермерів, які створили програму «За рідну землю!» — цілісний план розвитку аграрного сектора України та сільських територій.

29 серпня «ЗАСТУП» представив проект програми для обговорення фахівцям. До села Фурси, що на Київщині, з’їхалися провідні експерти і науковці, які впродовж 2 днів обговорювали майбутню «аграрну Біблію», котра врятує АПК і українську економіку загалом.

«АПК та родюча українська земля можуть підняти економіку країни з колін!  — Навіть у час, коли держава не опікується аграріями — вони показують високі показники розвитку. Адже частка агропромислового комплексу в загальному обсязі ВВП наблизилася до 10%. Галузь забезпечує приблизно 30% вітчизняного експорту. Зважаючи на позитивні перспективи капіталізації та прогнозоване підвищення попиту на світових ринках продовольства, питома вага агропромислової продукції в загальному обсязі виробництва збільшуватиметься».

Підтримка малого й середнього агровиробника

Лідер Всеукраїнського аграрного об’єднання зазначила, що у стратегічних планах її організації, викладених у проекті програми «За рідну землю!», — підтримка малого й середнього агровиробника, які становлять 97% усіх селянських господарств. Однак, на них припадає лише третина виторгу від реалізації продукції. Аби змінити цю ситуацію, «ЗАСТУП» пропонує зберегти для них єдиний сільськогосподарський податок, спеціальний режим стягнення ПДВ, запровадити пріоритетне придбання до державного продовольчого резерву їхньої продукції та підтримати всі форми виробничої кооперації. А також спростити доступ до кредитних ресурсів.

«Кожен громадянин України має право на те багатство, яке називається “земля”, і право на комфортне проживання, незалежно від того, живе він у маленькому селі чи величезному місті. Ми сьогодні стоїмо на порозі Євросоюзу. І дуже важливо знати, наскільки повно ми зможемо використати всі можливості для розвитку агропромислового комплексу України як держави, котра має величезні запаси землі».

Вступ до Європейського Союзу

«ЗАСТУП» підтримує вступ України до ЄС. Однак вважає, що інтеграція до єдиної Європи має відбуватися на вигідних для національного виробника умовах. Насамперед, необхідно прискорити процес гармонізації вітчизняного законодавства до законодавства ЄС, спростити і здешевити процедуру отримання карантинного та фітосанітарного сертифікатів, розвивати транспортну інфраструктуру й посилити контроль Антимонопольного комітету за діяльністю підприємств-монополістів.

Децентралізація влади

Експерти-учасники дискусії зауважили, що для розвитку українського села та створення ефективних умов для функціонування фермерських господарств треба підтримати майбутню конституційну реформу. Адже децентралізація влади є життєво необхідним кроком до самоорганізації громади, яка повинна самостійно розв’язувати проблеми села із застосуванням високого рівня бюджетних ресурсів. За словами голови Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Миколи Фурсенка, це дасть змогу сільським мешканцям, нарівні з містянами, отримати доступ до суспільних благ: культури, освіти, охорони здоров’я. А також стати кроком до розквіту села і привабити туди молодих фахівців. «Проблем на селі дуже багато. Безумовно, має бути дійсно сильна законодавча база й децентралізація. Українське село втратило можливість самовідтворення, адже майже не залишилося молоді. І новий дитячий садочок ситуацію не врятує. Це може зробити тільки економічний складник, що його пропонує «ЗАСТУП», — зазначив Микола Фурсенко.

Земельна платформа

Голова Аграрного союзу України Генадій Новіков зауважив, що описана у програмі інноваційна схема збирання рентних платежів та їх справедливого розподілу між усіма громадянами України зможе забезпечити їхнє реальне право на користування землею.
«А введення єдиного платіжно-розрахункового документа — «Картки Українця» — стане засобом розрахунку за визначеним переліком якісних товарів вітчизняного виробництва», — додав експерт.«ЗАСТУП» пропонує одним із найперших кроків для розвитку галузі зробити перерахунок національного багатства країни — провести інвентаризацію землі, її надр, водних та інших природних ресурсів у межах території України, природних ресурсів її континентального шельфу. А також створити їх реєстр.

Політичні орієнтири

Підсумовуючи дискусію, експерти наголосили, що запропонована «ЗАСТУПом» програма є реальним планом до розв’язання величезного масиву проблем в АПК, відновлення українського села та розвитку всієї держави.
«АПК — це не тільки сукупність виробників, які волами орють поле. АПК може дати українській економіці друге дихання», — заявив Геннадій Новіков. Власною програмою цілісного розвитку аграрного сектора України та сільських територій «За рідну землю!» «ЗАСТУП» офіційно заявив про свої політичні орієнтири та стратегічні пріоритети організації.
«Час порожніх декларацій минув. Українці чекають рішучих дій, здатних змінити їхнє життя та вивести Україну на шлях розвитку. Нам немає куди відступати! Разом нам треба брати заступ і прокладати дорогу собі, своїм дітям і своїй неньці-Україні! Ми відчуваємо, що Україна повинна мати в Раді фракцію, яка обстоюватиме права аграріїв і змусить парламент та Президента звернути увагу на розвиток АПК і сіл. Тому ми і йдемо на вибори, щоб розв’язувати проблеми АПК, проблеми споживача, проблеми розвитку територій»

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031