Понад 4000 учасників приїхали на форум ВО «ЗАСТУП» з усієї України

Понад 4000 учасників приїхали на форум ВО «ЗАСТУП» з усієї України

У суботу, 26 липня, в Києві відбувся на форум всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу). Головна мета форуму –   привернути увагу громадськості до проблем аграрного сектору економіки України. А відтак спільними зусиллями та конкретними кроками повернути до життя українське село, заступитися за кожного сільгоспвиробника зокрема, і за аграріїв в цілому. Знайти їм робочі місця та налагодити якісну співпрацю на усьому шляху: між виробником – переробником та споживачем сільгосппродуктів. Саме тому у суботу на столичному форумі зібралися чотири тисячі однодумців з усієї України. Були на зібранні майже півсотні активістів «Заступу» з Чернівецької області.

«Ідеї «Заступу» дуже близькі Буковині, – каже керівник Чернівецького обласного осередку Всеукраїнського об’єднання Руслана Івасюк. – У нас в краї дуже багато дрібних фермерських господарств різних форм власності, які намагаються вижити самотужки. А це надзвичайно складно без потужної підтримки з боку держави».

За роки Незалежності з Ченрнівецької області на заробітки за кордон виїхав кожен п’ятий – це сотні тисяч буковинців. І зазвичай – це мешканці буковинських сіл, бо нині знайти оплачувану роботу у себе вдома їм майже не реально. А за цими статистичними даними – неповні чи зруйновані сім»ї, малі діти, які виховуються без батьків. Саме тому буковинці готові згуртуватися у нову силу, яка лобіюватиме інтереси аграріїв на усіх рівнях, зазначила Руслана Іванівна.

На всеукраїнському форумі таки зібралися тисячі однодумців, яким не заважала навіть тридцятиградусна спека. Учасники ховалися під парасолями та паперовими кашкетами і активно обговорювали спільну стратегію та напрямки руху задля відродження українського села. Бо як зазначила голова громадської :організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» Ірина Синявська: коли створювалася Всеукраїнська громадська організація, ініціативна група намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Причому, охоплювали всі групи від сільгоспвиробників, переробників до керівників сільських громад, селян та навіть споживачів продуктів у великих містах. Бо «заступівці» розуміють, що вирішити проблеми аграрного сектору економіки та села можна лише комплексно.

«Усе, що я почув сьогодні у столиці на зборах активістів «Заступу» – дуже правильні думки, – ділиться Валерій Воротняк, буковинський аграрій з 30-річним стажем. – Сьогодні на Буковині, на мою думку, немає аграрного сектору. Усе знищили роками псевдогосподарництва. І селом ніхто серйозно не займався. Чиновники граються у статистику. А фахівців серед них – нуль.» А село сьогодні голе і босе: немає техніки, фермерів, обслуговуючої кооперації. Саме тому Валерій Денисович, з «заступівцями» має намір розрухати земляків і спільно зробити так, аби люди зрозуміли: українське село – це потенційна золота жила Чернівеччини. Людям теба допомогти працювати і заробляти, переконує аграрій.

Пропри те, що усі учасники форуму об’єднанні спільною метою – кожен до столиці приїхав зі своїм. До прикладу, Михайлові Гунчаку – 20, молодший науковий співробітник «Української дослідної станції карантину рослин» у Чернівцях. Юнак переконаний, що сільгоспвиробникам треба дати можливість керуватися в роботі новітніми розробками світової науки. «Дуже хотілося, щоб в Укрїні створили такі умови, які б заохотили молодь до аграрної науки. Бо наразі ніхто їм не розкакзує, що це цікаво та перспективно. І саме тут вони можуть бути рушієм змін в наших селах на краще», – каже Михайло. Саме з такими переконаннями він їде з форуму всеукраїнськго об»єднння «Заступ».

Проте найважливіше, що на форумі ВО «ЗАСТУП» від слова відразу переходили до діла. До прикладу, виступили   з ініціативою допомогти переселенцям з Донецької та Луганської областей і дати їм житло в сільській місцевості, де традиційно велика підтримка і взаємовиручка жителів, і де є вільне житло. І на зібранні, завдяки цій ініціативі, родина Андрія та Ганни Гупало, яка має трьох маленьких дітей, отримала можливість мати власний будинок на Полтавщині. Представники «ЗАСТУПу» впевнені, що ця ініціатива отримає реальне втілення у вигляді цільової програми організації.

Війна в Україні закінчиться – ми усі в це вірмо,- і саме тоді доведеться піднімати на розвивати аграрну галузь. Позаяк світовий ринок уже має гострий дефіцит екологічно чистих та якісних продуктів. Саме у цьому сегменті економіки Україна може стати потужним конкурентом . І у «ЗАСТУПі» чітко усвідомлюють, що для цього необхідно не тільки розуміти існуючі проблеми, але і ставати активним учасником політичного процесу   та лобіювати інтереси українських аграрії.   Оскільки наразі лише один агровиробник з десяти зможе виконати вимоги Євросоюзу до якості продукції.   Бо таки настав час заступатися за інтереси тих, хто добуває свій нелегкий хліб заступом в руках.