Об’єднання заради порятунку

DSC_6846

У межах ініційованої «Всеукраїнським аграрним об’єднанням «ЗАСТУП» унікальної в Україні
програми «Затишна оселя», родина Гупалів із Луганська отримала власний будинок на Полтавщині. Розуміючи всю важливість узятої на себе місії з допомоги переселенцям, «ЗАСТУП» опікується ними й надалі. Напередодні 1 вересня, представники організації допомогли Гупалам зібрати сина до школи.

Рятуючи маленьких дітей, сім’я покинула рідний дім, узявши лише найнеобхідніші речі. Тепер вони живуть на новому місці — у селі Тимофіївка, Полтавської області. Представники «ЗАСТУПа» матеріально допомогли Гупалам придбати житло, знайти роботу, посприяли влаштуванню дітей до школи та дитсадка.

«На Полтавщині ми з 15 липня. Спочатку приїхали в село поруч, але там будиночок був маленький, нам із великою родиною довелося б сутужно. Запропонували цей, він хороший, але грошей явно бракувало. Ми спочатку попросили дати нам його на виплату, потім несподівано зателефонували із «ЗАСТУПа» й допомогли з придбанням. Для нас зібрали всю суму на будинок. Звичайно, ми дуже зраділи. Зараз є проблеми з документами, але головне — у нас з’явився свій дім», — розповідає голова сім’ї Андрій Гупало.

Однак напередодні Дня знань родина, в якій росте школяр, зіткнулася із черговою проблемою — у маленького Сергійка немає необхідних для навчання у школі речей. Весь домашній скарб сім’я залишила на Донбасі, а перших зароблених на новому місці грошей вистачає лише на харчі…

«Коли ми дізналися про цю ситуацію, то одразу вирішили допомогти. У нас не було ані крихти сумнівів — Сергійко має, як усі діти, навчатися, і ми йому у цьому допоможемо», — каже керівник Полтавського обласного осередку ВО «ЗАСТУП» Людмила Копаєва. — «Наші співробітники придбали для Сергійка новий рюкзак, шкільну форму, зошити, і вже за кілька годин поїхали їх вручати».

Щойно представники «ЗАСТУПа» переступили поріг нового будинку Гупалів, Сергійко, який ще кілька днів тому дуже переживав, що йому ні з чим іти до школи, засяяв від щастя. Малий одразу приміряв форму, накинув на плечі рюкзак.

«Мені дуже подобається нова форма й портфель. Мамо, а перше вересня сьогодні? — Ні, синочку. — Шкода, бо я вже хочу йти до школи», — не стримував радості восьмирічний Сергійко. Форма настільки сподобалася хлопчику, що він ще довго не хотів її знімати. Одним словом — щаслива дитина. «Раніше моя школа була поруч із домом, а тепер до неї треба їздити на спеціальній маршрутці. Дорогу я вже вивчив», — сказав Сергійко.

Керівник ГО «Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП» Ірина Синявська зазначила, що організація буде й надалі підтримувати сім’ї зі сходу країни та заохочувати всіх небайдужих українців допомагати тим, хто через війну опинився у скрутному становищі.
«Зараз відбувається не тільки війна, яка лякає нас усіх. Маємо соціально-демографічні зміни, ми повинні родинам зі Сходу дати зрозуміти, що є можливості і обжитися, і працювати, знайти себе в новому середовищі. Найкраще це, звичайно, зробити в селах. Наша громадська організація підтримує аграрний сектор, сільських жителів, намагається підтримувати село», — зазначає керівник ГО «Всеукраїнське аграрне об’єднання «ЗАСТУП» Ірина Синявська.

За словами Ірини Синявської, приклад родини Гупалів має показати всім українцям, які зараз перебувають у зоні АТО, що на них чекають і з мішком картоплі, і з речами, і з теплим словом. «Щоб тільки-но з’являється зелений коридор, вони їхали до нас», — наголосили в «ЗАСТУПі».


facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031