Форум ВО «ЗАСТУП» у Києві: «Врятуємо село – об’єднаємо Україну»

26 липня 2014 року в Києві відбувся Форум Всеукраїнського об’єднання «ЗАСТУП» (За Соціальну Трудову Українську Перспективу), головною метою якого стало привернення суспільної уваги до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських територій, відновлення інфраструктури села та забезпечення жителів України якісними продуктами за доступними цінами.

На Форум завітали понад чотири тисячі представників із майже усіх областей нашої країни. Серед них були представники сільських громад, вітчизняні агровиробники, керівники підприємств переробки сільгосппродукції, профільних асоціацій та об’єднань, освітніх і науково-дослідних установ аграрного спрямування, обласних організацій, фермери та активісти ВО «ЗАСТУП». Не залишилася осторонь і Полтавська область.

«Коли створювалася Всеукраїнська громадська організація «ЗАСТУП», ініціативна група намагалася виявити максимальну кількість проблем, що хвилюють село. Причому охоплювали всі групи: і сільгоспвиробників, і переробників, і керівників сільських громад, селян тощо. «ЗАСТУП» виходить з того, що вирішення проблем аграрного сектора економіки та села має відбуватися в комплексі», – зазначила голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «ЗАСТУП» Ірина Синявська.

Лідер Всеукраїнської громадської організації «ЗАСТУП» у Полтавській області Людмила Капаєва порушила важливі питання освіти в аграрних навчальних закладах: «Закликаю заступитись за аграрну освіту, передусім, та орієнтовану на розвиток сільських територій основоположну концепцію освіти.

Аграрна освіта повинна бути тісно пов’язаною з аграрним виробництвом, тому має зберегтись підпорядкування ВНЗ аграрного профілю Міністерству аграрної політики та продовольства України.

В аграрній освіті має бути можливість до впровадження освітніх елементів за потребами конкретних виробників.

Асоціації агровиробників повинні мати бажання та можливість формувати освітньо-кваліфікаційні характеристики та навчальні програми для підготовки фахівців в аграрний сектор.

Якість аграрної освіти не буде забезпечена, при будь-яких зусиллях з боку ВНЗ, без налагодження співпраці агровиробників щодо залучення студентів на навчальну та виробничу практику, наданні інформації для наукової роботи студентів.

Сільські громади, направляючи дітей на навчання, усвідомлюють, що від молодого фахівця, який повернеться додому після отримання диплому, залежить розвиток цієї громади. Тому здобуття ним освіти має бути при безпосередньому зв’язку з рідною громадою. Вона протягом всього періоду його навчання на рівні з батьками контролює його успішність, підтримує в радостях і бідах, адже так як і батьки бажає йому успіху.

Навчальна та наукова робота студентів ВНЗ, і не тільки аграрного профілю, має бути пронизана основним змістом, пов’язаним з розвитком сільських територій. Такий зміст повинен бути як в наповненні навчальних дисциплін, так і в науково-дослідних проектах студентів.

Є ще одна існуюча глибока соціально-психологічна проблема. Батьківське бажання випровадити дитину до міста в пошуках кращого життя з часом переростає в бажання, щоб ця доросла вже дитина доглядала на старості та була поряд. Необхідно трансформувати нашу свідомість: «Нашим дітям буде краще біля нас! Вони мають займатись конкретним виробництвом, або бути фахівцем, корисним вдома!»; «Батьківське гніздо має зміцнюватись!».

Усі ВНЗ, незалежно від профілю та спеціальності, повинні мати квоти сільської молоді (які зараз фактично є), але пільги для них також мають бути при дотриманні вимог повернення до рідного села після завершення навчання. З іншого боку, молодий спеціаліст, повертаючись в сільську місцевість повинен мати гарантовано житло та інші соціальні гарантії.

Освіта, навіть починаючи з дошкільних навчальних закладів, повинна мати нову філософію: «Найповажніша праця – на землі! Призначення людини – розбудовувати власну домівку на рідній землі! В наших коренях – наша сила! Рід та родина – наше найголовніше багатство!». Всі освітяни можуть сформувати ці складові в дитячій свідомості через системну виховну роботу».

ГО «ЗАСТУП» виступила з ініціативою допомоги переселенцям із Донецької та Луганської областей шляхом надання житла в сільських регіонах, адже саме там біженці можуть розраховувати на значну підтримку і взаємовиручку жителів. Це не лише спосіб надання допомоги людям у важкій ситуації, але й новий напрям відродження українського села. Так, завдяки цій ініціативі родина Андрія та Ганни Гупало, яка має трьох маленьких дітей, переселившись на Полтавщину, отримає власний будинок. «ЗАСТУП» впевнений, що ця ініціатива матиме реальне втілення у вигляді цільової програми організації.

По закінченню Фруму ми поцікавилися в делегатів Полтавської області щодо їхніх вражень і сподіваннь та почули досить цікаві відповіді.

«Доброго дня. Полупан Сергій Миколайович, менеджер Семенівського, Хорольського та Великобагачанського районів. Я вважаю що сьогоднішній захід має досить важливе значення у політичній площині України, бо ж напередодні виборів нам слід об’єднати всі сили нашої держави, аби все-таки у Верховній раді були представлені й аграрії. Позицію села має почути вся Україна, адже воно залишається незалежним від усякої політичної нестабільності, основним фактором розвитку держави. Всі люди хочуть їсти, а село виробляє молоко, хліб, м’ясо і годує не тільки Україну, а ще й заробляє гроші, бо ж ми виробляємо продукції набагато більше, ніж споживаємо. Я впевнений, що думку селян повинні все-таки почути. Село – це основа стабільності в Україні, воно має жити і процвітати. Громадська організація «Заступ» покликана об’єднати всі аграрні сили для нашої перемоги на майбутніх виборах».

«Я Наталія Будник, менеджер Полтавського виборчого округу номер 147. Дуже рада, що молодь, яка є в моїй громадській організації, у моєму осередку, має змогу приїхати до Києва та зустрітися з однодумцями, які прагнуть жити по-новому й мають ідеї, як цього досягти. Громадська організація «Заступ» мені особисто імпонує тим, що в основоположних її постулатах є і робота, і боротьба з тими, хто перешкоджає побудові нової європейської країни. Це своєрідний інструмент, яким ми будуватимемо наше майбутнє, бо ніхто нам нічого готового не дасть. Україна має шанс сама розбудовувати свої простори в економічному плані, у плані місцевого самоврядування. Вірю в те, що цей проект саме для молодих, тож, погодившись брати в ньому участь, я набрала молоду команду, аби передати їм свої знання, досвід, розуміння причин тих чи інших процесів у країні. Вони ж повинні з новими силами і натхненням будувати Україну».

Олександр – студент. «Вступив до «ЗАСТУПу» через повагу до обласного менеджера осередку. Важливість цього з’їзду для мене особисто полягала у відповідях на питання, за якими я приїхав до Києва, оскільки це вирішувало, буду я з цією політичною силою чи ні.

Перший форум ВО «ЗАСТУП» пройшов на території одного з парків Києва у спекотний літній день наприкінці липня.

Почну безпосередньо зі слухачів цього форуму. По-перше, немалий вік більшості приїжджих – чисто візуально, до 30 % пенсіонерів від загальної кількості присутніх. Друге, що мене приємно вразило, – це наявність великої кількості реальних фермерів, фахівців сільськогосподарської галузі та науковців. Слід також відзначити високу ступінь зацікавленості публіки.

Кожному з учасників Форуму було видано блокнот, ручку та газету, з якої більшість присутніх виготовили паперові капелюхи, захищаючись від нещадних +40 на сонці. Згадуючи це, важко не вказати єдиний, але немалий організаційний промах у всій цій компанії – відсутність даху, навісу або навіть парасольок. Проте організатори заздалегідь приготували аж дві карети швидкої допомоги.

Отже, Форум почався з гімну України у виконанні живого оркестру, що налаштовувало на робочу хвилю.

Ведучий заходу мав помітний ораторський досвід.

Голова «ЗАСТУПу» Ірина Синявська складала враження впевненої і досвідченої людини. Як на мене, її виступ був трохи пафосним, але ефективним та інформативним присутніх. Приємно було почути в одному виступі відповіді на більшість питань, що стосуються основного курсу партії. Підіймалися також теми Донбасу, «натруджених рук», заступництва та єднання фермерів України. Важливою частиною промови був заклик/погроза до чиновників, які не чують звернень, і паразитують на сільському господарстві в нашій країні. Приємною новиною для мене стала ініціатива у впровадженні просвітницької функції «ЗАСТУПу», яка, на мою думку, повинна стати якщо не першочерговою, то однією з основних функцій організації.

Наступним виступив фермер із Дніпропетровської області, який дуже нервував і фактично тільки подякував людям за їх присутність.

Далі вела промову Людмила Капаєва. Помітно хвилюючись на початку доповіді, вона увійшла у свій звичний лекторський тон після символічного поклону захисникам України. Опускаючи загальні моменти її виступу, згадаю про цікаві концепції, які вона запропонувала: зворотна урбанізація, укріплення родини у сільській місцевості, поглиблення співпраці між аграрними підприємствами та профільними ВУЗами.

Далі виступив Новіков (голова Аграрного союзу). Не розповівши нічого нового, пан Новіков підсумував основні ідеї попередніх ораторів, наголосивши на розвитку інфраструктури села, об’єднанні фермерів та захисті прав споживачів.

Передостаннім зі словом виступив російськомовний оратор з Харківської області. Його промова мала гарну структуру та зачіпала як уже згадані теми, так і нові, як-то: модернізація суспільства і децентралізація, планування на селі, модернізація сільськогосподарських ВУЗів, відсутність реалізації проектів на кшталт «Рідне село».

Останнім перед закриттям Форуму виступив Паліщук з гарними ораторськими навичками, але промовою, що не запам’ятовувалася.

Закрила захід Ірина Синявська урочистим врученням ключів від нової квартири для сім’ї біженців, що й поставило емоційну крапку в першому форумі «ЗАСТУПу».

DSC_0552_poltava DSC_0573_poltava DSC_0576_poltava DSC_0578_poltava

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031