Дніпропетровщина підтримує створення ВО «Заступ»

У аграріїв нашої країни нарешті з’явилась надія побачити промінь сонця у довгому тунелі забуття й розчарувань.

         26 липня у Києві відбувся установчий Форум Всеукраїнського об’єднання «Заступ»( За Соціальну Трудову Українську Перспективу), на який приїхали більше чотирьох тисяч громадських активістів з усіх областей України. Серед них – вітчизняні товаровиробники , фермери, працівники підприємств переробки сільськогосподарської продукції, керівники профільних асоціацій і об’єднань аграрного спрямування, громадські активісти. Головна мета нового громадського об’єднання – привернути увагу суспільства до проблем відродження аграрного сектора економіки України, розвитку сільських і селищних громад, відновлення належної інфраструктури на селі, захист сільськогосподарських працівників та забезпечення жителів країни якісними продуктами харчування за доступними цінами.

«Коли створювалася наша громадська організація, активісти «Заступу» розпочали діалог, який повинен мотивувати органи влади почути сільгоспвиробників та тих, хто споживає продукцію, аби дії влади не розходилися з очікуванням суспільства. Сподіваюся наша організація стане відкритим майданчиком дискусій для вироблення конкретних пропозицій та контролю за їх упровадженням у життя »- підкреслила у своїй промові на Форумі голова ВО «Заступ» Ірина Синявська. Вона також зазначила, що «Заступ» є скороченим варіантом назви об,єднання «За Соціальну Трудову Українську Перспективу». «Щоб заступитися за селян та споживачів продукції інколи доводиться брати лопату, щоб розчистити шлях через черству бюрократію та байдужість чиновників», – сказала в розмові з нашим кореспондентом голова всеукраїнського громадського об’єднання.

     

Фермер з Дніпропетровщини В’ячеслав Труш, один з керівників обласної організації «Заступ», підкреслив, що в Україні існує більше 40 тисяч фермерських господарств. Це дуже потужна частина сільгоспвиробників. «Про проблеми на селі та у фермерських господарствах можна говорити довго. Але вважаю, що якщо вони будуть вчасно визначатися, якщо буде вестися пошук рішення фахівцями, і якщо знаходити можливість втілення цих рішень на різних рівнях влади і суспільства — це наблизить нас до оновлення країни. І „ЗАСТУП“ — перший і важливий крок до цього”, — зазначив В.Труш.

               Форум зібрав у Києві по-справжньому небайдужих людей, котрі заради ідеї об’єднання приїхали, щоб висловити свою підтримку громадському рухові за аграрну перспективу країни. Однією з найпотужніших в столиці України була делегація Дніпропетровської області, яка налічувала 250 представників громадськості. Нашому кореспонденту вдалося поговорити з кількома учасниками Форуму.

Валентина Дубина, керівник підприємства «Дубравушка»,Васильківського району:

«За 24 роки незалежності нашої держави ми багато чули обіцянок і від керівників країни і від народних обранців. Особливо багато вони говорили під час виборів, а потім забували про наше існування, залишаючи нас на одинці зі своїми проблемами. Селяни – терплячий народ, кожен новий рік дає нам нову надію на краще життя. Сьогодні з’ явилася надія, що створена громадська організація «Заступ», в яку ми вступили,буде захищати село і селянина, котрий звик трудитися на рідній землі зранку до вечера, покладаючись лише на себе, Господа Бога і Матінку Природу».

Сергій Солдатов, керівник районної ланки ВО «Заступ» Красногвардійського району:

«Наша делегація залишає Київ дуже задоволеною. Форум повність виправдав наші сподівання.

Не зважаючи на той факт, що громадська організація лише тільки створена і знаходиться на шляху становлення, до її лав встають і знакові люди, і молодь і ветерани виробництва. Я , особисто, вбачаю в цьому велику перспективу. Наше село сьогодні потребує допомоги на державному рівні. І, якщо ця допомога надійде вчасно – село віддячить і державі і кожному її мешканцю.

Наша сільськогосподарська продукція цілком може бути конкурентоспроможною на світовому ринку .А наша родюча земля ,при дбайливому до неї ставленні, здатна радувати нас велетенськими врожаями.

«Заступ» ставить собі за мету сприяти розвитку малих і середніх сільськогосподарських господарств, він повинен заступитись за кожне українське село і системно дбати про сільські територіальні громади».

Якщо говорити про хід проведення самого Форуму, то все було сплановано чітко, по-діловому і без зайвого пафосу, що часто заважає проведенню подібних масових зборів. І, як підкреслив один з його учасників: “У нас з вами є не тільки мета, у нас з вами є досвід, мудрість і натхнення; ми об’єдналися, щоб звітувати не про причини, а про результати спільної, обопільно відповідальної роботи з громадами. Ми самі обираємо свій шлях розвитку, ми віримо у власні сили»!

У “ЗАСТУПі” чітко усвідомлюють, що для цього необхідно не тільки розуміти існуючі проблеми, але і ставати активним учасником політичного процесу.

Так, участь у політичному житті держави дозволить не тільки відроджувати село, а й прокопати широку дорогу до європейського продовольчого ринку, адже тепер у кожного селянина на озброєнні є потужний всеукраїнський “ЗАСТУП»!

 IMG_1093_dnipropetrovsk IMG_1099_dnipropetrovsk IMG_1100_dnipropetrovsk IMG_1101_dnipropetrovsk IMG_1102_dnipropetrovsk IMG_1103_dnipropetrovsk IMG_1106_dnipropetrovsk IMG_1107_dnipropetrovsk

facebook Simple twitter2 youtube_2
ВІДЕО
Фотогалерея
«Затишна Оселя»

Програма допомоги переселенцям (біженцям) «Затишна Оселя». «Затишна Оселя»

Газета “Заступ”

Газета ЗАСТУП №3 від 26.08.2014 р.

Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031